Gdzie jechać na narty? Top 3 miejsc

Wielkimi krokami nadchodzi zima, więc spora część ludzi zaczyna myśleć o aktywnym, zimowym urlopie. Gdy myślimy o zimowym urlopie, to pierwszym co nam przychodzi do głowy, jest wyjazd na narty. Jest to idealny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu. Dodatkowo, ten sport pozwala się rozluźnić, zapomnieć o troskach dnia codziennego i przeżyć niezapomniane chwile. Wybierając się na narty, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt narciarski. Zadbanie o dopasowane narty jest podstawa do bezpiecznych i jak najbardziej efektywnych przejazdów narciarskich. Sprzęt taki znajdziemy na przykład na stronie https://skiracecenter.pl/

Gdzie jechać na narty? Top 3 miejsc

Poza samymi nartami i profesjonalnym sprzętem narciarskim, (który możemy znaleźć tutaj: https://skiracecenter.pl/3-narciarstwo) warto zadbać również o przyjemne miejsce, w które chcemy pojechać. Jest to niezwykle istotne, biorąc pod uwagę, czy będą to ekstremalne zjazdy, czy amatorskie, czy relaksujące bieganie na nartach. Ten artykuł przeprowadzi Cię przez trzy najlepsze lokacje dotyczące jazdy na nartach.

1. Czarna Góra

Czarna Góra to ośrodek położony w masywie górskim Śnieżnika. Na jego terenie znajdziesz zbiór tras o różnym stopniu trudności. Niezależnie od poziomu umiejętności znajdziesz tu trasę odpowiednią dla siebie. Łączna ich długość wynosi ponad 9000 m. Większość tras jest sztucznie dośnieżana, a profesjonalne oświetlenie sprawia, że szybko kończący dzień nie stanie na przeszkodzie Twoim zjazdom. Co ciekawe, ośrodek wyposażony jest w super szybką kolejkę górską gotową przewieźć 3000 osób w godzinę.

Również snowboardziści odnajdą tu swoje miejsce. Dodatkowo w pobliżu Czarnej Góry istnieje duży parking oraz liczne punkty gastronomiczne.

2. Jaworzyna Krynicka

Jaworzyna Krynicka będzie idealnym miejscem dla amatorów narciarstwa biegowego, zjazdowego i snowboardu. Ośrodek posiada trasy o łącznej długości ponad 8 km. Dodatkowo wszystkie są naśnieżane, a cześć z nich jest również oświetlona. W centrum tym znajduje się park snowboardowy o długości 400 m. Istnieje też tam przejazd slalomowy, gdzie mierzony jest czas. Wypożyczysz tu również sprzęt.

3. Szklarska Poręba

Szklarska Poręba to najpopularniejszy ośrodek narciarski w Karkonoszach. Oferuje on narciarzom 5 tras o łącznej długości aż 12 km. Wszystkie szlaki są dośnieżane. Fani szybkich zjazdów odnajdą tu raj dla siebie, gdyż mogą się sprawdzić na legendarnej „Ścianie”, gdzie miejscami nachylenie stoku wynosi nawet 50 %. Ze Szklarskiej Poręby jest niedaleko do Wrocławia, co również przyciąga fanów narciarstwa z całej Polski.

Wybierając się na odpoczynek w góry warto zapoznać się z najnowszymi danymi dotyczącymi COVID-19, dzięki czemu unikniemy problemów z dostaniem się na wybrany szlag, a stosowanie się do poleceń zapewni nam maksymalne bezpieczeństwo podczas spędzania naszego czasu w górach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here