Jak kreatywnie wykorzystać koperty ozdobne?

Mogłoby się wydawać, że w dobie telefonów i komunikatorów internetowych papierowe listy całkowicie wyjdą z użycia. Okazuje się jednak, że tradycyjna korespondencja nadal ma wielu zwolenników. W sklepach papierniczych i hobbystycznych można znaleźć nie tylko gładkie arkusze papieru i białe koperty, ale również niezwykle piękną, dekoracyjną papeterię. Czy masz w swoim domu koperty ozdobne i zastanawiasz się, co z nimi zrobić? A może jesteś fanką projektów DIY i szukasz inspiracji? Poznaj kreatywne sposoby na wykorzystanie kopert ozdobnych!

Koperty ozdobne – nie tylko na listy!

Najbardziej oczywistym zastosowaniem koperty jest umieszczenie w niej listu, który zostanie wręczony komuś osobiście lub wysłany pocztą. Koperty ozdobne mają jednak znacznie większy potencjał! Występują w różnych formatach, kształtach, kolorach i wzorach. Doskonale nadają się do zapakowania drobnych prezentów, takich jak bony upominkowe, bilety czy karty podarunkowe. W eleganckiej kopercie możesz też umieścić gotówkę, którą chcesz podarować młodej parze. Ozdobne koperty idealnie sprawdzą się również jako torebki prezentowe, które wypełnisz upominkami w formie podziękowania dla gości wesela czy innej imprezy. Do środka można włożyć małe czekoladki, pianki, fiolki z herbatą, mieszanki przypraw czy pamiątkowe przypinki. Dekoracyjna koperta przyda ci się również wtedy, gdy chcesz wręczyć bliskiej osobie wspólne zdjęcie, własnoręcznie napisany wiersz czy przepis na danie, o które często pyta. Dzięki takiemu pięknemu opakowaniu twój upominek zyska jeszcze więcej uroku!

Kolorowe koperty ozdobne – niezbędne akcesorium do scrapbookingu

Scrapbooking, czyli samodzielne ozdabianie albumów, kartek i zaproszeń zyskuje coraz większą popularność w naszym kraju. Jeśli jesteś fanką tej techniki lub dopiero zaczynasz z nią przygodę, koperty ozdobne to coś, co z pewnością powinnaś mieć w swoim wyposażeniu! Włożysz do nich fotografie, wycinki z gazet, liściki czy pamiątki rodzinne, których nie chcesz ubrudzić klejem. Kopertę możesz przykleić w albumie lub notesie i opatrzyć odpowiednim dopiskiem. Jednobarwne koperty to świetna baza to zaaplikowania takich ozdób jak cekiny, sztuczne kwiaty, naklejki czy guziki. Kolorystykę i wzór koperty dopasuj do stylistyki całego albumu. Jeśli tematyką twojego scrapbooka jest ślub, możesz wybrać kopertę ozdobną w kolorze złotym lub srebrnym z eleganckim połyskiem. Z kolei album upamiętniający rocznicę związku udekoruj kopertą z motywami serduszek czy delikatnych kwiatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here