Czym wyczyścić torebkę skórzaną?

Mnóstwo kobiet nie wyobraża sobie swojej garderoby bez takiego dodatku, jakim jest modna torebka. Miłośniczki skórzanej galanterii posiadają w swojej kolekcji zazwyczaj przynajmniej kilkanaście modeli różnego rodzaju torebek. Warto wiedzieć, w jaki sposób i czym wyczyścić skórzaną torebkę, by przez cały czas zachwycała ona nieskazitelnym wyglądem i funkcjonalnością.

Czym wyczyścić skórzaną torebkę?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że torebki pochodzące od najlepszych, światowych projektantów takich jak Karl Lagerfeld, wymagają specjalnego traktowania. Sposób czyszczenia będzie zależny także od tego, co było przyczyną zabrudzenia torebki. Zawsze warto mieć przy sobie opakowanie nawilżanych chusteczek dla dzieci, które nie zawierają alkoholu i mogą przydać się w przypadku konieczności awaryjnego wyczyszczenia torebki.

Czym wyczyścić skórzaną torebkę?

Właścicielki skórzanych torebek nieczęsto zdają sobie sprawę z tego, że odpowiednia pielęgnacja może sprawić, że przez całe lata będą one wyglądać jak nowe. Naturalna skóra to surowiec, który wymaga odpowiedniego zabezpieczenia i pielęgnacji.

Kompleksowe czyszczenie skórzanej torebki należy przeprowadzić przynajmniej kilka razy do roku. Jest to proces, który potrafi uratować wygląd gadżetu w sytuacji, kiedy stracił on blask i na jego powierzchni pojawiły się nieestetyczne plamki.

Jeśli skórzana torebka damska pokryta jest zabrudzeniami oraz różnego rodzaju przebarwieniami warto zaopatrzyć się w wilgotną ściereczkę z mikrofibry, a także płyn do mycia naczyń bądź też spirytus.

Ściereczka z mikrofibry powinna być na tyle miękka i delikatna, by nie porysować powierzchni torebki. Spirytus z kolei przydaje się w przypadku bardzo uporczywych plam, które ciężko usunąć.

Czyszczenie skórzanej torebki krok po kroku

Warto pamiętać o tym, że proces czyszczenia torebki skórzanej powinien być kompleksowy, dlatego nie wolno zapominać o jej wnętrzu. Najczęściej zalegają w nim okruszki, kurz oraz niepotrzebne, drobne przedmioty. Na początku czyszczenia warto więc przewrócić podszewkę na lewą stronę i wysypać całą zawartość torebki. Jeśli stan podszewki pozostawia wiele do życzenia, można ręcznie ją wyprać i dopiero po wyschnięciu rozpocząć drugi etap czyszczenia.

Wilgotna ściereczka z mikrofibry zwilżona płynem do mycia naczyń doskonale sprawdzi się w przypadku czyszczenia zewnętrznej powierzchni torebki. Płyn do naczyń jest na tyle delikatny, że nie uszkodzi skóry, a jednocześnie doskonale poradzi sobie z różnego rodzaju silnymi zabrudzeniami. W przypadku uporczywych plam, takich jak zabrudzenia z tuszu od długopisu, o wiele lepiej sprawdzi się spirytus, który można zastąpić także perfumami bądź też dezodorantem.

Aby torebka po czyszczeniu prezentowała się jak należy, można jej powierzchnię przetrzeć przy pomocy tłustego kremu. Wystarczy nałożyć jego odrobinę na wacik, a następnie delikatnie wetrzeć go w skórę. Krem przywraca naturalnej skórze piękny blask, a także chroni ją przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak rysy i otarcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here