Dom i Ogród

Domowe sposoby na komary i owady

  • 10 lutego, 2024
  • 2 min read
Domowe sposoby na komary i owady

Domowe sposoby na komary

Komary są uciążliwymi owadami, które potrafią zepsuć letnie wieczory na tarasie czy w ogrodzie. Nie tylko są irytujące swoim brzęczeniem, ale także mogą przynieść nieprzyjemne ukąszenia. Warto więc poznać kilka domowych sposobów na pozbycie się tych uciążliwych insektów.

Pierwszym skutecznym sposobem jest wykorzystanie zapachu cytryny. Komary nie lubią zapachu cytrynowego, dlatego warto rozpylić wokół siebie olejek eteryczny z cytryny lub umieścić w pobliżu świeże plasterki cytryny. Można także przygotować własną mieszankę z wody i soku z cytryny i spryskać nią miejsca, gdzie najczęściej pojawiają się komary.

Domowe sposoby na inne owady

Oprócz komarów, latem możemy mieć również problem z innymi owadami, takimi jak muchy czy osy. Jednym ze sprawdzonych sposobów na pozbycie się much jest wykorzystanie octu jabłkowego. Wystarczy umieścić w miseczce ocet jabłkowy i dodać do niego kilka kropel płynu do naczyń. Zapach octu odstrasza muchy i sprawia, że nie będą latały w pobliżu.

Jeśli chodzi o osy, to warto zastosować pułapki na bazie wody z mydłem. Wystarczy umieścić w pojemniku wodę z dodatkiem płynu do naczyń i pozostawić go w miejscach, gdzie często pojawiają się osy. Owady będą próbowały sięgnąć po wodę, ale dzięki mydlanym bąblom nie będą mogły wydostać się z pułapki.

Podsumowanie

Komary i inne owady mogą być uciążliwe, ale istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się ich z naszego otoczenia. Warto pamiętać o zapachu cytryny, który odstrasza komary, a także o octowym rozwiązaniu na muchy. Jeśli mamy problem z osami, warto spróbować pułapki z wodą i mydłem. Dzięki tym prostym trikom możemy cieszyć się letnimi wieczorami bez niechcianych insektów.