Doradztwo przy ofertach publicznych - na miarę potrzeb Twojej firmy

Pozyskiwanie kolejnych źródeł finansowania nie wydaje się skomplikowane, jednak problem pojawia się w momencie, gdy chcemy wypuścić na rynek papiery wartościowe. Z takiej możliwości nie korzysta każda firma, głównie ze względu na fakt, iż wprowadzenie ich do obrotu poprzedza czasochłonna procedura. Dlatego też warto skorzystać z doradztwa przy ofertach publicznych, które oferuje kancelaria prawna.

Czym jest doradztwo przy ofertach publicznych?

Pozyskanie środków pieniężnych na rozwój prowadzonej działalności gospodarczej może mieć miejsce nie tylko w banku, ale również na rynku publicznym bądź alternatywnym. Związane jest z emitowaniem papierów wartościowych, które mogą nabyć inwestorzy w ramach lokowania swoich oszczędności. Niemniej jednak, zanim papiery wartościowe trafią do obrotu, konieczne jest dopełnienie wielu procedur. Faktem jest bowiem, że nie może ich wypuścić na rynek każda firma, która chciałaby pozyskać dodatkowe środki finansowe. Tymi właśnie procedurami zajmuje doradztwo przy ofertach publicznych. Jak się okazuje, doradztwo przy ofertach publicznych to zadanie dla osób, które posiadają dużą wiedzę z zakresu prawa, ekonomii i funkcjonowania rynków finansowych. Nie sposób bowiem samodzielnie przeprowadzić całej operacji, związanej z wyemitowaniem papierów wartościowych. Nawet, jeśli w firmie zatrudniamy prawników, to często specjalizują się oni wyłącznie w prawie gospodarczym, natomiast nie będą w stanie pomóc nam w sposób kompleksowy, gdy chcemy wypuścić na rynek papiery wartościowe.

Gdzie szukać ofert?

Wydawałoby się, że usługę doradztwa przy ofertach publicznych świadczy niemal każda kancelaria prawnicza, jednak jak się okazuje, wcale tak nie jest. Większość z nich specjalizuje się w obsłudze klienta detalicznego bądź przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Tymczasem spółki, które zamierzają wyemitować papiery wartościowe, potrzebują pomocy specjalistów, posiadających nie tylko dużą wiedzę, ale również doświadczenie w tej materii. Warto więc wybrać do współpracy kancelarię, która od lat świadczy usługi z zakresu doradztwa przy ofertach publicznych. Dzięki temu mamy pewność, że wszelkie formalności zostaną dopełnione w odpowiednim czasie, a my nie będziemy wezwani do uzupełnienia braków, co znacznie wydłuża czas potrzebny do wyemitowania papierów wartościowych, a tym samym, pozyskania niezbędnych środków pieniężnych. Profesjonalna pomoc dotyczy nie tylko doradztwa, ale również reprezentowania klienta przed różnego typu instytucjami finansowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here