Ile kosztuje fotelik samochodowy? Jak za niego nie przepłacić?

Fotelik samochodowy to jeden z największych wydatków w budżecie młodych rodziców. Rozpiętość cenowa poszczególnych modeli jest spora, a koszt najdroższych fotelików potrafi przyprawić o zawrót głowy! Czy kupując fotelik, musimy mieć przygotowaną sumę czterocyfrową? Niekoniecznie. Sprawdźmy, jak nie przepłacić, nie ryzykując przy tym bezpieczeństwem dziecka.

Gdzie można kupić fotelik samochodowy? 

Oferta fotelików jest bardzo szeroka i można je kupić w wielu sklepach, zarówno stacjonarnie, jak i online. Spory wybór znajdziemy również na aukcjach internetowych, jednak zakup używanego fotelika, choć może być kuszący ekonomicznie, jest zawsze obarczony ryzykiem. Jeśli bowiem dany model brał udział w wypadku, nie będzie dobrze pełnił swojej roli. O ile więc wózek czy łóżeczko można kupić z drugiej ręki, bezpieczny fotelik samochodowy powinien być nowy, z gwarancją i z odpowiednimi certyfikatami. Najlepiej więc kupować je w sklepach, które specjalizują się w tego typu akcesoriach. Co ważne, profesjonalni sprzedawcy służą radą i pomogą dopasować fotelik zarówno do dziecka, jak i samochodu.

Ile kosztuje dobry fotelik samochodowy dla dziecka? 

Najtańsze foteliki można kupić już za kilkadziesiąt złotych, jednak w razie wypadku nie zapewnią one dziecku bezpieczeństwa. Dobry fotelik musi mieć atest i pozytywnie przejść testy zderzeniowe! Na szczęście na rynku można znaleźć wiele niezłych fotelików w rozsądnej cenie. Te dla noworodków i niemowląt o wadze poniżej 13 kg kosztują najmniej, bo są dostępne już za 200–300 złotych. Posłużą nam jednak niedługo, bo około roku. Następne foteliki są droższe, ale wystarczają na kilka lat, np. modele z kategorii 9–36 kg są przeznaczone dla dzieci od kilku miesięcy do nawet 12 roku życia! Ich ceny zaczynają się od około 500 złotych. 

Najdroższe, ale i zdecydowanie najbezpieczniejsze, są foteliki RWF, czyli montowane tyłem do kierunku jazdy. Warto w nie zainwestować, bo wszelkie testy i badania potwierdzają, że w ten sposób możemy naprawdę ocalić życie dziecka w razie wypadku. Koszt zależy od marki i grupy wagowej, przykładowo za fotelik RWF 9–25 kg renomowanej firmy zapłacimy około 1000 złotych.

W jaki sposób można zaoszczędzić, kupując fotelik? 

By nie przepłacić za fotelik, warto szukać okazji cenowych, na przykład w outletach takich jak sklep polskiej marki Coletto. Weźmy pod uwagę również fakt, jak długo posłuży nam fotelik i odpowiednio przeliczmy cenę. Najważniejsze jest optymalne dopasowanie, a nie cena na metce – nawet najdroższy fotelik na nic się nie zda, gdy nie zmieści się w samochodzie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here