Moda i Uroda

Jak dobrać makijaż do typu urody

  • 10 lutego, 2024
  • 3 min read
Jak dobrać makijaż do typu urody

Jak dobrać makijaż do typu urody

Wybór odpowiedniego makijażu jest kluczowy dla każdej kobiety. Nie tylko pozwala podkreślić jej naturalne piękno, ale także może pomóc ukryć ewentualne niedoskonałości. Jednak nie każdy makijaż będzie pasował do każdego typu urody. Dlatego warto poznać swoją urodę i dostosować do niej odpowiednią technikę i produkty.

Pierwszym krokiem w doborze makijażu jest określenie swojego typu urody. Wyróżniamy cztery podstawowe typy: jasną zimną, jasną ciepłą, ciemną zimną oraz ciemną ciepłą. Aby to zrobić, należy przyjrzeć się swojej skórze i włosom. Jasna skóra o chłodnym odcieniu ma różowy lub niebieskawy podton, natomiast ciepły odcień skóry charakteryzuje się żółtym lub oliwkowym podtonem. Jeśli chodzi o włosy, to jasne blond, popielaty lub rudy kolor wskazuje na chłodny typ urody, a złoty lub miedziany na ciepły.

Jasna zimna uroda

Jeśli należysz do grupy jasnych zimnych urodzin, czyli masz jasną skórę o różowym lub niebieskawym podtonie oraz włosy w chłodnych odcieniach, to najlepszym wyborem dla Ciebie będzie makijaż w chłodnych kolorach. Unikaj ciepłych brązów i złotych tonów, ponieważ mogą one sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać szaro i zmęczenie. Zamiast tego postaw na pastelowe róże, fiolety i błękity. W przypadku cieni do powiek wybieraj te w chłodnych odcieniach, takich jak szarości, granaty czy srebra.

Jeśli chodzi o podkład, to najlepszym wyborem będzie ten o różowym lub neutralnym odcieniu. Unikaj żółtych podkładów, ponieważ mogą one sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać szaro i zmęczenie. Jeśli chcesz dodać trochę blasku do swojego makijażu, postaw na rozświetlacz w chłodnym odcieniu lub delikatny róż do policzków.

Jasna ciepła uroda

Jeśli jesteś jasną ciepłą urodziną, czyli masz jasną skórę o żółtym lub oliwkowym podtonie oraz włosy w ciepłych odcieniach, to najlepszym wyborem dla Ciebie będzie makijaż w ciepłych kolorach. Unikaj zimnych róż i fioletów, ponieważ mogą one sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać szaro i zmęczenie. Zamiast tego postaw na ciepłe brązy, beże i złote odcienie. W przypadku cieni do powiek wybieraj te w ciepłych odcieniach, takich jak brązy, beże czy złota.

Jeśli chodzi o podkład, to najlepszym wyborem będzie ten o żółtym lub neutralnym odcieniu. Unikaj różowych podkładów, ponieważ mogą one sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać szaro i zmęczenie. Jeśli chcesz dodać trochę blasku do swojego makijażu, postaw na rozświetlacz w ciepłym odcieniu lub delikatny brązowy bronzer do policzków.