Jak łączyć kolory ubrań?

Świetne stylizacje wymagają od nas znajomości własnego stylu i bieżących trendów, ale nie tylko. Chcąc stworzyć modną kombinację z użyciem wygodnych i ciekawych krojów, powinniśmy również wziąć pod uwagę dopasowanie kolorystyczne całego stroju. To właśnie ono, gdy jest źle dobrane, może zepsuć cały look, nawet jeżeli użyjemy krojów prosto z wybiegu. Czasami dobór odpowiednich kolorów może być dla nas trudny, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z wielobarwnymi elementami odzieży, obuwia i dodatków. Z pomocą może przyjść nam kilka sprytnych rozwiązań i wskazówek, które znajdują się w tym tekście.

Jak łączyć kolory ubrań? Ogranicz liczbę barw i postaw na różne odcienie

Podstawowa zasada kompletowania stroju polega na tym, aby nie łączyć ze sobą więcej niż 3 kolory. W przeciwnym wypadku cały strój będzie wyglądać groteskowo rodem z cyrku, a nasz look będzie z pewnością przeładowany. Ograniczenie liczby barw nie oznacza trzymania się jedynie ich bazowych odcieni. Warto wybierać różne tony i nasilenia barw, tworząc tym samym ciekawą stylizację. Przykładowo do szerokich spodni materiałowych w kolorze pomarańczowym możemy dobrać elegancką koszulę w tym samym kolorze, ale o kilka tonów jaśniejszą, a na wierzch zarzucić niebieski bądź zielony żakiet damski. Jako dodatek możemy wybrać czerwoną torebkę i obuwie w klasycznej czerni. Taki look będzie doskonały dla miłośniczek wielobarwnych stylizacji, jednak nie tylko kolorowe ubrania dają spore pole do kombinacji stylizacyjnych i różnorodnych zestawień. Bardzo modny total look podbija wybiegi, oficjalne zestawy do pracy, a nawet i codzienny outfit. Czym jest total look? Otóż jest to stylizacja złożona z ubrań w tym samym kolorze, jego odcieniach albo uszytych z tego samego typu materiałów.

Sekrety modnego total look na co dzień, jak i na specjalne okazje

Na początku XXI wieku modny był total look z jeansu – spodnie, koszule, kurtki i torebki w jednym materiale i kolorze. Dziś jeans pozostaje w modzie, jednak już nie w tej postaci. Skompletowanie stylizacji w jednym kolorze wiąże się teraz z klasą i poczuciem stylu, a polega na doborze odpowiednich kolorów. Hit sezonu w postaci satynowego kombinezonu świetnie się sprawdzi w towarzystwie żakietu w tym samym kolorze oraz torebki z równie satynowym obiciem. Swetrowa sukienka w odcieniu brązu doskonale skomponuje się z camelowym trenczem, wysokimi kozakami za kolano w odcieniu ciemnej pomarańczy i dodatkiem w postaci beżowej torebki. Jednolity look wcale nie wymaga użycia jednego koloru, a pozwala na dobranie takich odcieni, aby nasz strój prezentował się dobrze i nie był monotonny. Total look dla mężczyzn na specjalne okazje obfituje oczywiście na garniturach, gdzie każdy element jest do siebie dopasowany, a dla przełamania go Panowie mogą wybrać poszetkę w jaskrawym, np. czerwonym czy niebieskim kolorze. Na co dzień można wybrać ciepły, błękitny golf, na który zarzucimy granatową kamizelkę i spodnie materiałowe w tym samym kolorze. Total look będzie doskonałym wyborem wtedy, kiedy lubimy stonowane stylizacje, które gwarantują nam komfort, a każdy element doskonale pasuje do całości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here