Jak otrzymać dotację z Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej

„Realizowane przez oddziały Urzędu Pracy konkursy mobilizujące do działania niepracujących cieszą się ogromną powszechnością. Maksymalne zainteresowanie widoczne jest w zapomogi na założenie prywatnej działalności gospodarczej. Jednym z wielu czynników udziału w takim przedsięwzięciu jest status niezatrudnionego. Przedstawicielstwa zastrzegają sobie także, że wnioskującym nie winna być osobistość, która w przeszłości wspomnianą dotację już uzyskała.

W jaki sposób uzyskać zapomogę?

Osoby, jakie biją się o dotacje z urzędy pracy, żeby dostać się do konkursu, muszą wykonać perfekcyjny biznesplan. Precyzyją w nim nie jedynie kształt kierowanej działalności, lecz ponadto prognozowane wydatki. Zarówno gotowe biznesplany, tak jak szacunkowy obrachunek dodaje się do przekazywanego wniosku. Komisja konkursowa po szczegółowej eksploracji otrzymanych propozycji nagrodzi bezkonkurencyjne, zwracając uwagę na mnogość czynników. Triumfatorzy powinni czekać na bez mała trzydzieści tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji. Niektóre instytucje nie domagają się nadto posiadania wkładu własnego. Na jego poczet włącza się kwoty poniesione podczas kierowania działalnością. Ma się tu na myśli między innymi nakłady na ZUS i US. Do wkładu własnego należy zakwalifikować ponadto wydatkowania poczynione nim został złożony wniosek.

Standardy udzielania dotacji odbiegają od siebie w zależności od urzędu pracy. Z tego powodu najważniejsze jest to, ażeby przed uruchomieniem dokumentacji zapoznać się z zasadami procedury konkursowej.

Należy zdawać sobie sprawę, że dofinansowywana działalność gospodarcza musi być utrzymana przez nie mniej niż 365 dni. W przeciwieństwie korzystającego czeka oddanie pełnej kwoty dofinansowania.

Jak właściwie wypełnić dokumenty?

Wielu zaciekawionych rezygnuje z udziału w przedsięwzięciu przez wzgląd na egzekwowane pisma urzędowe. Cały szereg komplikacji przynoszą ze sobą wymogi dokumentów.

Okazuje się, że pełniący funkcje w oddziałach fachowcy bardzo gorliwie dzielą się z nimi swoimi doświadczeniami, pokazując przynajmniej przykładowo wypełniony wniosek o dofinansowanie. Formularze nie sprowadzają przeszkód uczestnikom, którzy mają wypracowany zamysł w mózgownicy. W takim przypadku zostaje im raptem przekazać go na wniosek.

Dodatkowo, na rynku funkcjonuje niezliczona ilość instytucji, które specjalizują się w przygotowywaniu tego typu dokumentów. W swojej ofercie zawierają nie jedynie gotowe biznesplany, wszak jak też doradztwo zawodowe. Z pomocą tego możliwe jest dostosowanie odpowiedniej aktywności, a także wykorzystanie niszy na rynku pracy.

Przykładowe biznesplany znajdziesz tutaj: https://wzorybiznesplanu.pl/

Przyszli właściciele działalności gospodarczych, jacy czerpią zyski z dotacji z urzędu pracy najczęściej zakładają jednoosobowe działalności. O renomie tego typu przedsięwzięć choćby dowodzą liczby nowych działalności, jakie potęgują się z roku na rok. Jest to impuls dla urzędów dla bezrobotnych, żeby takowych dofinansowań było o wiele więcej. Zaowocuje to korzystnie na wzmocnienie polskiego systemu gospodarczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here