Moda i Uroda

Jak pielęgnować skórę latem

  • 10 lutego, 2024
  • 3 min read
Jak pielęgnować skórę latem

Jak pielęgnować skórę latem

Latem nasza skóra jest szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV, wysoka temperatura czy zanieczyszczenia. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio o nią zadbać i dostarczyć jej odpowiednią pielęgnację. Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów, które pomogą Ci utrzymać zdrowy i piękny wygląd skóry przez całe lato.

1. Stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym

Najważniejszą rzeczą w pielęgnacji skóry latem jest stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Promieniowanie UV jest jednym z głównych czynników powodujących starzenie się skóry, a także może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak nowotwory skóry. Dlatego niezależnie od tego, czy planujesz spędzić dzień na plaży czy tylko krótko wyjść na dwór, pamiętaj o nałożeniu kremu z filtrem o odpowiednim SPF.

Warto również pamiętać, że krem z filtrem należy nakładać co kilka godzin, szczególnie po kontakcie ze wodą lub poceniu się. Jeśli masz cerę tłustą, wybierz krem z filtrem w formie żelu lub pianki, a jeśli masz cerę suchą – krem z filtrem w formie kremu lub balsamu.

2. Pij dużo wody

Latem nasze ciało jest narażone na odwodnienie, co może mieć negatywny wpływ na kondycję skóry. Dlatego ważne jest, aby pić odpowiednią ilość wody i nawadniać organizm. Zalecane jest picie minimum 2 litrów wody dziennie, a w szczególności podczas upalnych dni.

Pamiętaj również, że nie tylko picie wody jest ważne dla utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Możesz także stosować nawilżające maseczki do twarzy oraz używać kosmetyków z dodatkiem kwasu hialuronowego, który pomaga wiązać wodę w skórze.

3. Unikaj długiego przebywania na słońcu

Mimo że promieniowanie słoneczne jest niezbędne dla naszego organizmu, to nadmierna ekspozycja na słońce może być szkodliwa dla skóry. Dlatego unikaj długiego przebywania na słońcu, szczególnie w godzinach największego nasłonecznienia (między 10 a 16). Jeśli musisz wyjść na dwór w tym czasie, pamiętaj o zastosowaniu odpowiedniej odzieży ochronnej, takiej jak kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.

Jeśli jednak planujesz spędzić dłuższy czas na słońcu, pamiętaj o regularnym stosowaniu kremu z filtrem oraz ochronie przed promieniowaniem UV za pomocą parasola lub leżaka z daszkiem. Możesz także wybrać kosmetyki z dodatkiem witaminy C, która działa jako naturalny antyoksydant i pomaga chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.