Jaka tapeta ścienna okaże się korzystnym rozwiązaniem?

Tapetowanie pomieszczeń wielu osobom kojarzy się z niemodnymi już aranżacjami sprzed lat. Warto wiedzieć, że nowoczesne wzory i modne aktualnie sposoby dekorowania pokojów sprawiają, że z pomocą tych akcesoriów bez problemu stworzyć można wystroje dopasowane do aktualnych trendów. Tapety ścienne mogą okazać się wyjątkowo oryginalnymi i atrakcyjnymi rozwiązaniami. Konieczne jest jednak odpowiednie przemyślenie ich doboru. Jak dobrać tapetę do własnego zapotrzebowania?

Jak dopasować tapetę do pomieszczenia?

Planując dobór pokrycia ścian, należy wziąć pod uwagę między innymi wielkość wnętrza i ilość wpadającego do niego światła. W małych i ciemnych pomieszczeniach zaleca się umieszczać białe i pastelowe tapety. Takie powierzchnie będą odbijały światło, nadając pokojowi optycznej przestrzenności. Doskonale sprawdzą się tutaj również połyskujące akcesoria. Aby wywołać efekt głębi i uchronić aranżację przed wrażeniem przytłoczenia, warto również zdecydować się na przestrzenne ozdoby. Popularnym pomysłem w tej kategorii okazują się być fototapety z pejzażami i zdjęciami przestrzeni kosmicznej. Sprawdzą się tutaj również abstrakcyjne motywy i geometryczne designy. W dużych, modnych wnętrzach, często pojawiają się ozdoby o intensywnych i nasyconych odcieniach. To doskonały sposób na wypełnienie większej przestrzeni. Wyraziste elementy będą przyciągały wzrok przebywających w pokoju osób. Dzięki temu, nie będzie on wydawał się zbyt duży i pusty. Pragnąc umieścić w swoim mieszkaniu tapetę o ciemnej barwie, należy upewnić się, że do danego wnętrza wpada wystarczająco dużo światła. Dzięki temu, pomieszczenie nie będzie przytłaczające. Szukasz ekskluzywnych tapet na ścianę? Sprawdź kolekcję tapet Versace!

Modne aranżacje ze ściennymi tapetami

Dawniej, najczęściej wybieranym rozwiązaniem było równomierne pokrywanie tapetą powierzchni wszystkich ścian. Dziś taka opcja również może być korzystna. Wiele osób postanawia jednak umieszczać ozdobne warstwy na jednej lub dwóch sąsiednich ścianach. Wykorzystanie tego pomysłu dostrzec można w wielu modnych i oryginalnych aranżacjach. O czym należy pamiętać decydując się na taką opcję?

Przede wszystkim, zaleca się przywiązać szczególną wagę do utrzymania spójności kolorystycznej wnętrza. Ściany, które nie zostały pokryte tapetą, powinny być pomalowane farbą, której barwa jest spójna ze wzorem dekoracji. Ciekawym rozwiązaniem może tutaj okazać się wybór kilku zbliżonych odcieni tego samego koloru. Korzystnym kontrastem dla wyrazistych tapet będą jasne i stonowane barwy ścian. Zaleca się również pamiętać o odpowiednim doborze wyposażenia. Meble i akcesoria muszą estetycznie komponować się z tłem. Odpowiednio położona tapeta dopasowana do zapotrzebowania umożliwi stworzenie wyjątkowej aranżacji. Przemyślanie dobrane elementy z pewnością okażą się trafionym zakupem i wpłyną korzystnie na samopoczucie domowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here