Kilka słów na temat modnych dywanów

Są takie dodatki do wnętrz, które zwyczajnie trzeba mieć w swoim domu. Dlaczego? Ponieważ dopełniają całość aranżacji i sprawiają, że przestrzeń wygląda spójnie i pięknie. Właśnie taką rolę pełnią dywany. Tak naprawdę nigdy nie wyszły one z mody, chociaż przez pewien czas rzeczywiście obserwowało się, że Polacy kupują ich mniej. Teraz dywan to naprawdę modny dodatek do wnętrza, bez którego trudno wyobrazić sobie na przykład salon.

Dywany do salonu

To właśnie na dywan do salonu jesteśmy skłonni wydać najwięcej. Rzeczywiście piękny dywan doskonale wygląda w strefie relaksu, a zatem w pobliżu kanapy i stolika kawowego. Niektórzy wolą położyć go jednak w strefie jadalnianej, na przykład pod stołem. Dywan zawsze powinien pasować do stylu wnętrza. Jeżeli zatem przestrzeń jest urządzona bardzo gustownie i elegancko, najlepiej wybrać któryś z eleganckich dywanów, który znajdziemy w dobrym sklep z tymi dodatkami. To, co charakteryzuje taki dywan, to i jakość materiałów, z których został on wykonany. To najczęściej dywany z wełny, tkane na płasko. Inną opcją są dywany z długim włosiem. Te z wełny kosztują nawet kilka tysięcy zł, dlatego też to jeden z bardziej luksusowych dodatków.

Ekonomiczne dywany do wnętrza

Jak przekonują sprzedawcy sklepu z dywanami kochamydywany elegancki dywan nie zawsze musi być drogi. Warto szukać zatem również takich egzemplarzy, które nie kosztują majątku, a przy tym wszystkim świetnie się prezentują. Najczęściej nie są one wykonane z naturalnych materiałów, ale nie ma to aż tak dużego znaczenia. Różnica zwykle nie bywa widoczna. Poza tym trudno kupić dywan z wełny wtedy, jeżeli ma mieć on jakiś wyjątkowo wymyślny lub abstrakcyjny wzór. W tym przypadku musimy zdecydować się na dywan z cyfrowym nadrukiem, ponieważ trudno zrobić taką rzecz ręcznie.

Dywany z juty, sznurka i bawełny

Połączeniem naturalnych materiałów oraz ekonomicznej ceny są dywaniki, które wykonane są na przykład z juty. Są teraz bardzo modne, ponieważ nawiązują do tak lubianego na całym świecie stylu boho, który naprawdę podbił serca konsumentów. Takie dywany sprawdzą się we wnętrzach skandynawskich, loftowych, modern rustic, a także właśnie boho. Warto się nimi zainteresować właśnie ze względu na przystępną cenę. Takie dywaniki doskonale wyglądają zarówno w salonie, jak też w pokoju dziecięcym, w kuchni czy przedpokoju. Poza tym nadają się też na zewnątrz, na balkon lub taras. Można kupić je teraz w wielu miejscach, jednak ceny mogą mocno się różnić. Dywaniki z bawełny, tkane na płasko, to najbardziej ekonomiczna opcja. Często kładzie się ich więcej niż jeden, aby w ten sposób uzyskać ciekawy patchworkowy styl. Skąd czerpać inspiracje dotyczące tego, na jaki dywan się zdecydować? Warto przeglądać pisma branżowe, dotyczące aranżacji wnętrz, a także blogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here