Kremy pod oczy są ważne w pielęgnacji twarzy. Dbają o najwrażliwszy obszar skóry, podatny na przedwczesne starzenie, ale także będący niczym papierek lakmusowy ogólnej kondycji organizmu. Kremy pod oczy umożliwiają zachowanie pięknego wyglądu twarzy poprzez wsparcie zdrowego i młodzieńczego wyglądu skóry okolic oczu.

Dlaczego w ogóle potrzebny Ci krem pod oczy?

Skóra okolic oczu jest bardziej cienka i delikatna niż na pozostałym obszarze twarzy. Jest też bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych, a także mięśni mimicznych. Ich wpływ na nią jest ogromny! Właśnie dlatego to w okolicach oczu widoczne są pierwsze zmarszczki. Kremy pod oczy są kosmetykami, których celem jest opóźnienie naturalnych procesów starzenia się skóry. Dostarczają one składników nawilżających, odżywiających, chroniących i wspomagających regenerację skóry. To sprawia, że może pozostać dłużej jędrna, elastyczna i gęsta – znacznie mniej podatna na pojawienie się zmarszczek.

Kremy pod oczy – na zmarszczki i objawy zmęczenia

Wybierając odpowiedni kosmetyk dla siebie, warto zastanowić się, jaki efekt pragniemy uzyskać. Kremy pod oczy działają korygująco na zmarszczki, wygładzając skórę i zachowując jej młodzieńczy wygląd. To jednak nie jedyne ich działanie. Niektóre kremy przede wszystkim niwelują widoczne objawy zmęczenia czy stresu. Opuchlizna czy cienie pod oczami to najczęstsze z nich. Składniki aktywne kremów pod oczy zmniejszają obrzęki, zmniejszając worki pod oczami. Wpływają także rozjaśniająco na skórę, korygując jej koloryt i usuwając niechciane cienie. Regularnie stosowanie kremów sprawia, że zawsze możemy wyglądać na wypoczęte, świeże i cieszyć się młodzieńczym wyglądem.

Kremy pod oczy, które korygują także zmarszczki okolic ust

Wiele z kremów pod oczy można stosować także do korekcji zmarszczek okolic ust. Dlaczego? To także w większości są zmarszczki mimiczne. Choć najpierw pojawiają się w okolicy oczu, to szybko zaczynają być widoczne także przy ustach. Zmarszczki palacza – jak nazywane są powstające mimiczne zmarszczki na tym obszarze, można także niwelować, stosując kremy pod oczy. Działają one nawilżająco, odżywiająco  oraz ujędrniająco. Sprawdzają się świetnie, zmniejszając  widoczność zmarszczek i wygładzając skórę. 

Wybierając krem pod oczy, warto zastanowić się nad tym, czego od niego oczekujemy i sięgnąć po kosmetyk, który zawiera składniki aktywne, działające zgodnie z naszymi potrzebami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here