Nadchodzą zmiany - warto się pospieszyć z montażem paneli słonecznych!

Wykorzystywanie światła słonecznego do pozyskiwania energii elektrycznej ma już swoją długoletnią historię. Na drodze kolejnych eksperymentów powstały urządzenia, które są w stanie wytwarzać odpowiednią ilość energii do zasilania gospodarstw domowych a nawet zakładów przemysłowych. Wiąże się to ze znaczną redukcją kosztów potrzebnych na opłaty za prąd. Czy będzie to nadal korzystne rozwiązanie?

Dla ochrony środowiska naturalnego

Montowane na dachach budynków panele słoneczne wytwarzają energię elektryczną nie emitując do środowiska żadnych zanieczyszczeń i szkodliwych dla ludzkiego zdrowia odpadów. Dzięki inwestowaniu w  panele fotowoltaiczne Warszawa i wiele innych polskich miast stają się bardziej ekologiczne. Ma to znaczenie zarówno dla mieszkańców, jak też dla zabytkowych budowli. Ponadto panele słoneczne to sposób na ograniczanie zużycia naturalnych surowców, których zasoby mogłyby się szybko wyczerpać. W wysokiej jakości panele fotowoltaiczne Piastów zaopatruje wiele miejscowości województwa mazowieckiego. Dlatego te regiony są pod względem czystości powietrza przyjazne dla osób tam mieszkających i turystów.

Czy to jest opłacalne?

W skali makro zastosowanie fotowoltaiki ogranicza konieczność budowy ogromnych elektrowni. Dla indywidualnych odbiorców energii fotowoltaika Piastów cieszy się ogromną popularnością ze względu na dużą opłacalność stosowanych rozwiązań. Każdy kto zainstalował panele słoneczne może wykorzystywać wytwarzany darmowy prąd w swoim gospodarstwie. Uzyskane nadwyżki oddaje się do głównej sieci i można je w 80% pobrać w innym terminie. Jednak w związku z proponowaną przez rząd nowelizacją ustawy o odnawialnych źródłach energii zasady te ulegną zmianie. Nadwyżki będzie można sprzedawać ale gdy później wystąpią niedobory, trzeba będzie je uzupełniać poprzez zakup po ogólnie obowiązujących cenach.

Ostatnia szansa na oszczędności?

Jeśli panele fotowoltaiczne Warszawa zainstaluje w jak największej liczbie obiektów do 30 marca roku 2022, jej mieszkańcy będą mogli korzystać z dotychczasowego systemu rozliczeń. Warto aby również w innych miejscowościach samorządy sfinalizowały szybko realizację swoich projektów dotyczących montażu urządzeń do wykorzystywania paneli słonecznych. W roku 2022 warto inwestować w fotowoltaikę zanim wejdą w życie wszystkie zmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here