Najlepsze miejsca do spędzenia sylwestra

Niektórzy wolą spędzić ten czas w domu, podczas gdy inni już teraz myślą, gdzie wybrać się tym razem. Gdzie warto pożegnać stary rok i przywitać nowy? Oto miejsca, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania sylwestra!

Sylwester w górach – nie tylko w Zakopanem

Jak sylwester, to tylko w górach! Dla wielu osób wyjazd właśnie w tym kierunku jest idealnym wyborem. Górskie kurorty zimą są naprawdę piękne i mają wyjątkowy urok, dlatego to właśnie o tej porze roku przyjeżdża do nich wielu turystów z całego kraju.

Wśród najczęściej wybieranych kierunków znajduje się nie tylko Zakopane, ale również inne miejscowości, między innymi Bukowina Tatrzańska, Karpacz, Szczyrk, Wisła, Krynica-Zdrój czy Cisna.

W dniu takim jak sylwester, góry mogą zaoferować mnóstwo atrakcji dla amatorów zimowego relaksu i zabawy. To między innymi znana na całą Polskę impreza sylwestrowa z muzyką gwiazd w Zakopanem, bale sylwestrowe organizowane przez hotele, wypoczynek w SPA, ale też przywitanie Nowego Roku na górskim szczycie, z którego można podziwiać fajerwerki z wyjątkowej perspektywy.

Nowy Rok nad morzem – przywitaj go w rytmie szumu fal

Po drugiej stronie Polski również czeka mnóstwo ciekawych pomysłów na przywitanie Nowego Roku. Chociaż Bałtyk najczęściej kojarzy się z wypoczynkiem w trakcie lata, to zimą nadmorskie miejscowości także są oblegane przez turystów.

Wśród popularnych kierunków znajdują się znane kurorty jak Gdańsk, Sopot, Łeba, Kołobrzeg, Świnoujście, Jurata, Ustka czy Krynica Morska. Czekają również kameralne zakątki, które idealnie sprawdzą się dla osób uwielbiających ciszę i spokój.

Sylwestra nad morzem można spędzić w wynajętym domku lub apartamencie z rodziną albo znajomymi. Na uwagę zasługują również oferty hoteli, które zapraszają na szampańskie imprezy sylwestrowe. Można też skorzystać z lokalnych zabaw organizowanych przez wiele miejscowości.

Impreza sylwestrowa w mieście – w centrum atrakcji

Kolejnym pomysłem na udanego sylwestra może być wyjazd do jednego z większych miast w Polsce. Przywitanie Nowego Roku można wtedy połączyć z jego zwiedzaniem i skorzystaniem z rozmaitych atrakcji – koncertów, spektakli teatralnych, tradycyjnych jarmarków bożonarodzeniowych. 

Pod uwagę warto wziąć Kraków, Wrocław, Poznań, wspomniany już Gdańsk. Miasta te mogą zaoferować wiele interesujących propozycji dla mieszkańców i turystów, dlatego warto wcześniej zapoznać się z nimi, aby obrać dobry kierunek na sylwestrowe szaleństwo.

Sylwester za granicą – pomysł na niezapomniany wyjazd

Doskonałym wyborem dla osób, które chcą sprawić, by zabawa sylwestrowa była niezapomniana, będzie zagraniczny wyjazd. 

Największe imprezy związane z powitaniem Nowego Roku odbywają się w miastach jak Hongkong, Rio de Janeiro, Nowy Jork czy Sydney. Uczestnictwo w sylwestrowej celebrze w jednym z takich miejsc z pewnością będzie wyjątkowym przeżyciem i dla wielu spełnieniem marzeń.

Chociaż organizacja wyjazdu sylwestrowego może być wtedy sporym wydatkiem, to jednak z pewnością na długi czas pozostanie on w pamięci uczestników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here