Podnieś swój komfort snu z prześcieradłem nieprzemakalnym 200x220

Sen jest dla człowieka tak samo ważny jak jedzenie. Bez braku tych dwóch podstawowych potrzeb, po prostu umrze. Podczas gdy zwracamy dużą uwagę na to, co jemy, to już w sprawie snu nie jesteśmy tak restrykcyjni. A szkoda, bo komfort snu to ważna sprawa, która wpływa nie tylko na nasze samopoczucie ale i zdrowie!

Zadbaj o przestrzeń wokół siebie

Zarówno architekci wnętrz jak i lekarze z klinik snu powiedzą jedno – to w jakim otoczeniu śpisz, w dużej mierze wpływa na to czy się wyśpisz. Zadbaj więc o to, aby przede wszystkim mieć wokół siebie porządek. Porozrzucane ubrania pochowaj lub daj do prania. Książki odłóż na półki a wszelkiego rodzaju gazety niech polecą razem z nimi. Niedopuszczalne jest, aby łóżku mieć resztki jedzenia czy picia.

I chociaż nieprzemakalne prześcieradło na materac z pewnością ochroni przed większym zalaniem, to jednak sen w towarzystwie kanapki czy szklanki z sokiem to nie jest dobry pomysł. Kolejna sprawa to odpowiednia temperatura. Przyjęło się, że w sypialni powinno być o trzy do pięciu stopni chłodniej niż w reszcie domu. Warto również przed snem przewietrzyć sypialnię.

Wygoda to podstawa z prześcieradłem nieprzemakalnym 200×220

Higiena snu to nie tylko dbanie o czystą pościel i jej cotygodniowa zmiana. To również odpowiednie zabezpieczenie materaca na łóżku, aby nie przedostały się tam żadne wilgotne substancje. Przez to właśnie samo miejsce do spania się niszczy i jest doskonałym środowiskiem do rozwoju bakterii, pleśni i innych potencjalnych alergenów.
Dlatego właśnie tak ważne jest, aby na materac nałożyć wodoodporne prześcieradło wykonane z tkanin zapewniających odpowiednią cyrkulację powietrza.

Dzięki temu będzie nie tylko miękko i wygodnie, ale i w pełni bezpiecznie dla zdrowia. Nawet, jeżeli będziemy mieć chwilowe problemy z fizjologią naszego ciała. Zadbaj również o to, by poduszka na której śpisz była wygodna dla twojego karku. Na rynku dostępne są specjalnie profilowane, lub też wykonane z gąbki dopasowującej się do ułożenia ciała. I to jest niejednokrotnie strzał w dziesiątkę, w kwestii podniesienia jakości snu.

Śpij bez stresu z prześcieradłem nieprzemakalnym 200×220

Kładąc się spać, zostawiamy wszystkie problemy za materacem. W wyciszeniu pomagają również specjalne kołdry grawitacyjne, które dzięki swojej odpowiednio wyważonej ciężkości zapewniają spokój i maksymalny komfort. Dobrze jest również mieć pewność, że podczas snu nie doprowadzimy do zniszczenia materaca na którym śpimy. Niejednokrotnie jest on droższy niż sama rama łóżka. I w tym właśnie pomaga nieprzemakalne prześcieradło na materac.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here