Pompa ręczna

Pompa ręczna to rodzaj pompy tłokowej. Dzisiaj coraz rzadziej można je spotkać w niektórych gospodarstwach domowych. Kiedyś wykorzystywane jako podstawa, obecnie zastąpione bardziej rozwiniętymi technologicznie urządzeniami. Czy jest to tylko gustowna ozdoba, czy też pożyteczny sprzęt, który każdy powinien posiadać ?

Opis

Współcześnie mimo spadku użyteczności, wykorzystuje się je w dalszym ciągu jako np. pomoc podczas prac w ogrodzie, pomoc podczas prac porządkowych. Działają przy czystej, pitnej, niezanieczyszczonej wodzie. W zimie mogą ulec zlodowaceniu. Dlatego więc odpowiedni czas na ich użytek to lato, sezon. Dzielą się na dwa typy, różniące się parametrami i zastosowaniem.

Rodzaje

  • abisynka – Popularna abisynka to model oparty na prostej technologii. W historii XX w. wykorzystywana była na terenach pustynnych państwie Abisynia. W takich warunkach liczyła się prostota wykonania i sprawne pozyskiwanie wody z wewnątrz ziemi. Ich zasięg to 7 metrów w głąb terenu przy wydajności osiągającej do  28L/min. Zasilana siłą rąk przez człowieka.
  • pompa skrzydełkowa – Nieco bardziej zaawansowane technicznie od abisynek. W dalszym ciągu proste w obsłudze i montażu. Służy często jako pomoc dla innych pomp, w przypadku awarii. Osiąga lepsze wyniki od abisynek. Zasysa wodę w odległości do 8 metrów. Wydajność wynosi do 60L/min

Montaż

Niewielkie rozmiary pozwalają na łatwą obsługę pomp ręcznych. Pierwszy typ jest niezwykle prosty w montażu i demontażu. Mobilny oraz łatwy w transporcie. Drugi typ nie różni się zbytnio pod tym względem. Pompa skrzydełkowa musi zostać zalana wodą przed użyciem. W przeciwnym razie woda może nie zostać pobrana.

Którą wybrać ?

Po raz kolejny na to pytanie należy odpowiedzieć w następujący sposób: to zależy od potrzeb klienta. Nie można wydać opinii polecającej urządzenie bez zapoznania się z wymaganiami w danym konkretnym przypadku. Jednakże podsumowując, bardziej atrakcyjniejszą opcją wydają się być pompy skrzydełkowe. Wyprzedzają abisynki pod względem zastosowania i danymi dotyczącymi pracy. Pompa skrzydełkowa jest w stanie wspomóc pompę elektryczną, w przypadku problemów z pobieraniem wody. Pompa abisynka z powodu ograniczonej techniki nie jest w stanie dorównać tym wynikom. Dla osób, które stawiają na wygląd i okazyjne użytkowanie lepszą opcją będzie abisynka.

Zapraszamy do największego sklepu z pompami głębinowymi:

https://www.sklep-watermark.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here