Projekt wnętrz domu – dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy?

Często słyszy się, że odebranie kluczy do nowo zakupionej nieruchomości to już połowa sukcesu i teraz już będzie z górki. W rzeczywistości, to właśnie na tym etapie droga okazuje się najbardziej wyboista. Dowiedz się, w czym może Ci pomóc profesjonalny projekt wnętrza i jak wybrać firmę, która go wykona.

Projekt wnętrz domu

 

  • Dopasowanie do potrzeb domowników
  • Urządzanie wnętrz z projektantem
  • Wybór projektanta wnętrz

Postaw na projekt dopasowany w każdym calu

Przy zakupie mieszkania wiele osób wpada w tryb domorosłego projektanta. Przeglądanie katalogów wnętrzarskich, oglądanie internetowych inspiracji czy analizowanie sklepowych ekspozycji nie przesądza jednak o powodzeniu w kontekście tak trudnego zadania, jakim jest urządzenie przestrzeni mieszkalnej zgodnie z potrzebami domowników – nawet jeśli zaliczasz się do nich i myślisz, że wiesz najlepiej, czego potrzebujesz.

Projektant weźmie pod uwagę nie tylko Twoje oczekiwania, ale również fizyczne możliwości pomieszczenia, które zwykle odbiegają od tego, co widać na modnych fotografiach z Instagrama czy Pinteresta. Przede wszystkim, standardowe polskie mieszkanie ma dwa pokoje i mierzy 45-50 m². Na takiej przestrzeni trzeba np. wykreować miejsce dla dwóch dorosłych i dzieci w różnym wieku, a czasem również miejsce do efektywnej pracy zdalnej.

Wbrew pozorom, to zadanie może się udać, ale musi się nim zająć specjalista. Efektem jego pracy będzie nie tylko kolorowa i obrazowa wizualizacja, ale również plan techniczny, który pokaże firmie wykończeniowej, co dokładnie ma zrobić, by stworzyć konkretny efekt. Dodatkowo, projekt będzie się skupiać nie tylko na estetyce, ale też ergonomii w codziennym wydaniu. Dzięki temu wnętrze będzie przyjemne dla oka, a jednocześnie komfortowe w użytkowaniu.

Projektant czy kompleksowe wsparcie w wykańczaniu wnętrz?

Dla wielu osób już samo zatrudnienie projektanta jest zbędnym wydatkiem, który podnosi i tak wysokie koszty towarzyszące zakupowi nieruchomości i jej późniejszemu wykończeniu. W praktyce, takie dodatkowe wsparcie może okazać się kluczowe, jeśli zależy Ci na tym, by zmieścić się w konkretnym budżecie przeznaczonym na ten cel.  

Firma  Pracownia wykańczania i realizacji wnętrz KODO oferuje więcej niż tylko projekty wnętrza domu czy mieszkania. Dzięki współpracy ze specjalistami z KODO proces wykończenia wnętrza zostanie przeprowadzony od A do Z. W takiej sytuacji fachowcy nie tylko przygotują projekt zgodnie z Twoimi wskazówkami, ale też go zrealizują korzystając z własnej ekipy wykończeniowej. Pozwala to kontrolować budżet na bieżąco i unikać decyzji, które mogłyby go podwyższyć. Ty oszczędzisz sobie natomiast stresu związanego z zarządzaniem pracą wykonawców.

Na co zwrócić uwagę, wybierając specjalistów?

Przy wyborze odpowiedniej firmy koniecznie zapoznaj się dokładnie z portfolio kandydatów. To właśnie dzięki niemu poznasz styl, w jaki dana pracownia czuje się najlepiej, i zobaczysz efekt końcowy jej prac. Nieocenionym źródłem informacji są również opinie byłych klientów, z których dowiesz się m.in. o jakości współpracy, uczciwości w kontekście rozliczeń czy respektowaniu terminów.

Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia dla klientów. Jeśli firma ma do dyspozycji kilka ekip remontowych, nie trzeba obawiać się opóźnień w szczycie sezonu, gdy najpewniej realizuje kilka projektów jednocześnie. Na jej korzyść może też przesądzać posiadanie własnej stolarni, co bardzo przyspiesza wiele prac. To właśnie terminy u podwykonawców są często powodem tego, że remont się przeciąga, a pracowników nie ma na miejscu, by temu przeciwdziałać. Nie mogą bowiem pracować, zanim podwykonawca nie dostarczy materiałów, a terminy w ogólnodostępnych stolarniach są obecnie bardzo długie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here