Słomki papierowe - na co dzień i na imprezy

Picie napojów przez słomkę stało się już niemalże imprezową tradycją. Co ciekawe, chętnie sięgamy po nie również w domu, gdy chcemy napić się czegoś zimnego. Z drugiej jednak strony tradycyjne słomki plastikowe nie są przyjazne środowisku naturalnemu. Doskonałą alternatywą okazują się być słomki papierowe, które mogą posłużyć nam zarówno na co dzień, jak i od święta.

Do piwa, napoju czy kakao

Zastosowanie słomek z papieru jest niezwykle szerokie. Za ich pomocą możemy rozkoszować się smakiem ulubionego, zimnego napoju letnią porą. Idealnie sprawdzą się również do piwa czy drinka. Przez słomki papierowe bardzo chętnie piją również dzieci – możemy im zaserwować na przykład kakao czy herbatę na zimno. Co ważne, słomki papierowe można użytkować nie tylko w tradycyjny sposób, co sprawdza się szczególnie w przypadku najmłodszych. Otóż przykładowo robienie przez nie baniek to świetne ćwiczenie logopedyczne, które przynosi dzieciakom wiele pożytku, ale przede wszystkim radości.

Na co dzień i na imprezę

Większość z nas nie wyobraża sobie imprezy bez napojów podawanych właśnie ze słomką. Niemniej jednak z pewnością zauważyliśmy, jak wiele podczas jednego wydarzenia ich zużywamy. Mając na uwadze, że jeszcze do niedawna w obiegu były głównie słomki plastikowe, żadna impreza nie była przyjazna środowisku naturalnemu. Dziś jednak możemy urządzić prawdziwe przyjęcie w stylu eko, na którym podamy ulubione napoje ze słomkami papierowymi. Co istotne, słomki papierowe dostępne są w różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu możemy dobrać je odpowiednio do koloru przewodniego imprezy. Same w sobie stanowią niebanalną, wesołą dekorację stołu. Słomki papierowe zamawia się w większych opakowaniach, w których znajduje się minimum 100 sztuk. To zaś sprawia, że sporo z nich pozostanie nam jeszcze do użytku codziennego.

Dobre dla środowiska

Słomek papierowych możemy używać bez żadnych wyrzutów sumienia, bowiem są one neutralne dla środowiska naturalnego. Dzięki nim nie musimy już wybierać pomiędzy dobrem przyrody, a świetnym smakiem napojów, które – nie wiedzieć czemu – pite przez słomkę smakują o wiele lepiej. Zużyte słomki papierowe można po prostu wyrzucić do kosza z odpadami zmieszanymi. Słomki papierowe, wraz z naczyniami wykonanymi z ekologicznych surowców, mogą z powodzeniem zagościć w domu każdego, komu nie jest obojętny los naszej planety. Co istotne, słomki same w sobie nie kosztują zbyt wiele – za jedno opakowanie zapłacimy około 10 zł, w zamian zaś otrzymamy minimum 100 sztuk słomek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here