Wszystko, co musisz wiedzieć o liposukcji

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, który usuwa niechciany tłuszcz z określonych obszarów ciała. Liposukcję najczęściej wykonuje się na brzuchu, udach, ramionach i twarzy.

Profesjonalne usługi chirurga plastycznego w Krakowie

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na liposukcję. Mogą mieć na przykład zbyt wiele tłuszczu nagromadzonego w jednym obszarze ciała, który chcieliby usunąć.

Zabieg taki można wykonać w klinice, której specjalnością jest chirurgia plastyczna Kraków. Pacjent zwykle nie śpi podczas zabiegu i odczuwa po nim zaledwie niewielki ból.

Liposukcja istnieje od wielu lat i jest stosowana na wiele różnych sposobów. Pierwotnie była używana do usuwania nadmiaru tłuszczu z brzucha. Jednak teraz używa się jej również do innych części ciała, takich jak uda czy pośladki.

Profesjonalizm ma znaczenie przy medycynie estetycznej

Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego chirurga, który wykonuje małe nacięcia w skórze, a następnie wprowadza do każdego nacięcia cienką rurkę zwaną kaniulą. Następnie do kaniuli wstrzykiwany jest płyn, który powoduje jej rozszerzenie i ucisk, wypychając komórki tłuszczowe, które zostały złapane w jej uścisku. Siłę ssania kaniuli można regulować tak, aby usunąć tylko niektóre partie tłuszczu lub wszystkie komórki tłuszczowe.

Zabieg może trwać do kilku godzin i można go wykonać w warunkach ambulatoryjnych.

Przykładowe zastosowania liposukcji

Najczęstsze rodzaje zabiegów liposukcji to:

  • Abdominoplastyka – Ten rodzaj zabiegu usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, który może powodować uwypuklenie pępka i rozstępy na brzuchu po ciąży
  • Plastyka ud – Ten rodzaj zabiegu usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej z ud
  • Podnoszenie pośladków – Ten rodzaj zabiegu usuwa nadmierne nagromadzenie tłuszczu w tych partiach ciała.

Zwykle robi się to w celu leczenia otyłości, ale może być również stosowany z innych powodów. Liposukcja to zabieg kosmetyczny. Często służy kwestiom poprawy urody i zadowolenia ze swojej prezencji. Liposukcja może być również stosowana do usuwania nadmiaru skóry po odchudzaniu, ciąży lub innych rodzajach operacji.

Po skorzystaniu z zabiegu tego rodzaju pozostanie istotnym by stosować się do zaleceń lekarza, który będzie przedstawiał niezbędne wskazówki dotyczące dalszej pielęgnacji. To pozwoli utrzymać dobre rezultaty liposukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here