Co o hulajnogach dla małych dzieci wiedzieć trzeba?

Hulajnoga Scoot and Ride Kiwi to sprzęt, który dedykowany jest dla dzieci od pierwszego roku życia. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt chyba nie wyobrażał sobie tego, aby tak małe dzieci mogły jeździć na hulajnogach. Owszem, takie sprzęty sportowe były dostępne, ale dopiero w okolicach pierwszej klasy rodzice myśleli o tym, aby takie coś kupić. Czasy się jednak zmieniają, a najmłodsi członkowie mają do wyboru różnorodne sprzęty sportowe. W tym chociażby takie hulajnogi. Warto im się nieco bliżej przyjrzeć, aby odpowiedzieć sobie na pytanie odnośnie tego, czy maluch będzie faktycznie mógł to w pełni wykorzystać.

Dwa w jednym!

Patrząc na takie hulajnogi Scoot and Ride Kiwi, jak również inne, na pierwszy rzut oka wyróżnia się jeden element. Właściwie to należałoby wspomnieć, że jest to takie 2 w 1. Bo tak naprawdę nie ma się tu do czynienia ze zwykłą, doskonale znaną hulajnogą. Jest to bowiem sprzęt 2w1. Hulajnoga, która na dodatek wyposażona jest w siedzisko. Jeżeli dziecko się zmęczy staniem, to będzie mogło wygodnie usiąść, w tej pozycji odpychając się od podłoża. Siedzisko jest tak skonstruowane, że będzie można regulować je na poszczególne wysokości. W Scoot and Ride Kiwi ma się do czynienia z wysokościami 22,5 cm, 27 cm i 29 cm.

Nie ma co ukrywać, że maluch na samym początku nie będzie w stanie długo jeździć na hulajnodze. Czasem może zmęczyć się już po kilku metrach. Co jednak nie oznacza, że trzeba od razu z takiego urządzenia rezygnować, bo ktoś powie, że to bezsensu. Wręcz przeciwnie. Z czasem będzie można przekonać się, że małe dziecko coraz częściej używa hulajnogi rezygnując przy tym podczas spacerów z własnego wózka.

Z hulajnogą za pan brat

A to chociażby dzięki temu, że takie hulajnogi, jak Scoot and Ride Kiwi, czy też wiele innych modeli na rynku, można w łatwy sposób zdemontować. Dzięki temu nie będzie tak naprawdę problemu z tym, aby zabrać rower ze sobą chociażby na wakacje. Jeżeli tylko w bagażniku znajdzie się miejsce, należy wykorzystać je na hulajnogę, która stanie się wiernym towarzyszem wielu zabaw na świeżym powietrzu, jak również pod dachem.

Sterowanie Scoot and Ride Kiwi wspierać będzie rozwijanie umiejętności motorycznych dziecka. Może rodzic widzi w takiej hulajnodze najzwyczajniejszą zabawkę, ale warto na nią spojrzeć z nieco szerszej perspektywy. W przyszłości będzie można przekonać się, że dzięki temu dziecko jest bardziej skłonne do tego, aby spędzać czas na świeżym powietrzu. Chociaż wtedy może się okazać, że potrzebniejsza będzie większa hulajnoga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here