Czym jest odtrucie narkotykowe?

Odtrucie narkotykowe nazywane jest także detoksem lub detoksykacją narkotykową. Chodzi w nim o to, by z ciała chorej osoby usunąć wszelkie toksyny pochodzące z narkotyków. Należą do nich wszelkie substancje o działaniu psychoaktywnym. Detoks ma również za zadanie pomóc psychice i fizjologii pacjenta w trudnym powrocie do normalności, a także przywrócić go do biochemicznej równowagi. Skorzystać z tego powinien każdy, kto czuje, że utracił kontrolę nad swoją relacją z narkotykami. Chcąc znaleźć placówkę, w której można dokonać odtrucia narkotykowego warto skorzystać z serwisu www.pewnaterapia.pl.

Objawy odstawienia – przykłady

Zaprzestanie zażywania narkotyków znacząco wpływa na równowagę biochemiczną organizmu. Samopoczucie w tym czasie przypomina niekiedy ciężką grypę. Do najczęstszych objawów odstawienia narkotyków można zaliczyć:

  • głód narkotykowy,
  • rozdrażnienie,
  • wymioty i biegunki,
  • bóle brzucha, głowy, mięśni i stawów,
  • zwiększoną potliwość,
  • bezsenność,
  • dreszcze,
  • problemy z ciśnieniem.

Objawy te mogą się znacznie różnić w zależności od substancji, jaką się odstawia.

Na czym polega detoks narkotykowy?

Celem detoksykacji jest osłabienie głodu narkotykowego, złagodzenie objawów związanych z abstynencją oraz przywrócenie równowagi organizmu. Czas trwania procesu uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju substancji oraz stopnia uzależnienia. Zwykle musi upłynąć około 7-10 dni, jednak zdarzają się dłuższe terapie.

Aby przeprowadzić skuteczne odtrucie narkotykowe konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków. Pacjent musi zostać odizolowany od wszelkich substancji psychoaktywnych, innych współuzależnionych oraz miejsc, które kojarzyć się mogą z nałogiem. Należy zadbać o dostęp do wsparcia psychoterapeutycznego oraz medycznego. Stworzenie takich warunków w domu może być trudne. Najlepiej skorzystać z odpowiednich miejsc, dostosowanych do tego typu pacjentów. Na stronie internetowej www.pewnaterapia.pl można znaleźć ponad 30 placówek w całej Polsce.

W czasie całego procesu stosowane są także odpowiednie leki. Służą one łagodzeniu odczucia głodu narkotykowego lub wszelkich innych objawów. Wykorzystuje się je także do odżywienia organizmu. Witaminy i elektrolity pozwalają na regenerację i powrót do równowagi.

Czas ten może być trudny dla pacjenta, dlatego warto przebywać pod odpowiednim nadzorem medycznym. Personel odpowiada za dawkowanie leków i monitorowanie stanu człowieka. Obecny jest także psycholog, ponieważ leki nie są w stanie pomóc na wszystkie dolegliwości.

Odtrucie narkotykowe Warszawa

Dla wielu osób uzależnionych ostatnią szansą jest dobrze przeprowadzone odtrucie narkotykowe. Warszawa to miasto, gdzie można zaleźć największą liczbę placówek oferujących detoks narkotykowy. W tych miejscach oferowana jest kompleksowa opieka nawet dla najtrudniejszych pacjentów. Kiedy człowiek zaczyna czuć, że znajduje się w złym miejscu w swoim życiu, powinien sięgnąć po pomoc. Jeśli substancje psychoaktywne niszczą wszystko, na co do tej pory zapracował, oznacza to, że pojawił się poważny problem. Odpowiednie ośrodki, zarówno w Warszawie, jak i w całej Polsce, pomagają w wychodzeniu z trudnych sytuacji życiowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here