Czym się kierować przy wyborze odpowiednich kapci dla dzieci do przedszkola?

Niewygodne kapcie to coś, co zaszkodzi dziecku, zwłaszcza jeśli będą znajdować się na delikatnych stópkach przez długie godziny i to niemal każdego dnia. Maluch będzie miał przez nie zły humor, bo uniemożliwią mu swobodną zabawę. Sprawdź, co trzeba wziąć pod uwagę, by nie wybrać nieodpowiedniego modelu!

Wygoda to podstawa

Dzieci spędzają w przedszkolu naprawdę dużo czasu. Dlatego właśnie, kupując kapcie do przedszkola, nie można sugerować się niską ceną i atrakcyjnym wyglądem. Przede wszystkim obuwie musi pochodzić od wiarygodnego, cenionego producenta i posiadać stosowne certyfikaty. Tylko atestowane kapcie dla maluchów warte są bliższego zainteresowania i ewentualnego zakupu. Wykonane są bowiem z nietoksycznych materiałów i są odpowiednio wyprofilowane.

Stopy dzieci w wieku przedszkolnym szybko rosną w dodatku nawet obuwie najwyższej klasy może dość szybko zniszczyć się podczas intensywnych zabaw, dlatego trzeba liczyć się z tym, że kapcie nie będą inwestycją na długo. Mimo to, nie można oszczędzać na wygodzie dzieci i ich prawidłowym rozwoju!

Liczy się wygoda

Aby dokonać wstępnej selekcji, sprawdź jaką upatrzone kapcie dla dzieci do przedszkola mają podeszwę. Powinna być antypoślizgowa, ponieważ maluchy dużo biegają i nietrudno o wypadek, jeśli buty nie są wystarczająco bezpieczne. Warto wybrać podeszwę z kauczuku – antypoślizgową, a przy tym elastyczną. Dzięki niej dziecko będzie mogło swobodnie siadać, wstawać z podłogi i kucać. Wybrany model powinien też mieć oddychającą i profilującą wkładkę skórzaną lub ewentualnie z innego materiału o podobnych właściwościach. Odpowiednia wkładka będzie zapobiegać płaskostopiu.

Trzeba pamiętać o tym, że całe buty powinny być przewiewne, ponieważ zapocone stopy sprawią, że dziecko będzie czuło się źle. Dobrze sprawdzają się kapcie z otworami na cholewce.

Co jeszcze musisz wiedzieć, zanim dokonasz wyboru?

Należy zwrócić uwagę na zapiętek – jego budowa jest bardzo istotna. Powinien być nieco podwyższony, ale nie jest dobrym pomysłem kupowanie dziecku kapci z usztywnieniem wokół kostki.

Jeśli uda Ci się znaleźć model, który spełnia powyższe wymagania, to musisz też mieć na uwadze, że kapcie dla dzieci mają być lekkie. Oprócz tego nie powinny sprawiać trudności przy zakładaniu. Najlepiej sprawdzają się pary zapinane na rzepy. Nawet jeśli sama zakładasz dziecku buty, to właśnie takie modele są najlepsze do nauki samodzielnego zakładania obuwia. Interesującą opcją są też kapcie wsuwane.

Jaki rozmiar wybrać?

Nie kupuj swojemu dziecku kapci do przedszkola, które są za duże, by służyły dłużej. W za dużych kapciach dziecko może się przewracać, są poza tym niewygodne podczas chodzenia. Wkładka wewnętrzna powinna być dłuższa od stopy dziecka o 7-10 milimetrów. Oczywiście nie można też dopuścić do tego, by kapcie były za ciasne! Trzeba też liczyć się z tym, że dziecko za 2- 3 miesiące może już potrzebować większego rozmiaru.

Ważne jest też, by kapcie podobały się maluchowi. To sprawi, że będzie on chętniej przebywać w przedszkolu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here