Dlaczego szałwia to dobry składnik olejków eterycznych?

Używanie olejków eterycznych z pewnością wpływa pozytywnie na zdrowie ich użytkownika. Mają one wiele właściwości, które w zależności od głównego składnika oddziałują na konkretne partie organizmu. Na przykład olejki z szałwii wpływają rozgrzewająco, a także przeciwzapalnie. Poleca się je więc tym osobom, które mają problemy z regeneracją oraz tych, chcących używać naturalnych preparatów.

Czym jest szałwia?

Szałwia jest rośliną znaną ludzkości już od starożytności. Od początku jej odkrycia stosuje się ją w medycynie oraz leczeniu za pomocą naturalnych produktów. W tym celu wykorzystuje się przede wszystkim liście szałwii, z których wydobywa się olejek eteryczny. Rzadziej używa się kwiatów czy korzeni.

Poza właściwościami leczniczymi szałwia dostarcza organizmowi witaminę A, B i C, a także pierwiastki takie jak magnez, potas, żelazo czy cynk. Można ją stosować podczas choroby, jak również profilaktycznie, należy jednak pamiętać, aby w razie jakichkolwiek objawów przekazać lekarzowi informację o zażywanych substancjach czy lekach.

Olejek eteryczny szałwiowy – zastosowanie

Olejek eteryczny z wyciągu szałwii ma wszechstronne zastosowania. Przede wszystkim pozwala on na złagodzenie infekcji dróg oddechowych, bóli mięśni czy zębów. Olej szałwiowy świetnie także sprawdzi się jako rozgrzewacz. Wystarczy natrzeć bark lub plecy tą substancją, a po chwili po organizmie rozejdzie się kojące ciepło.

Poza tym olejek eteryczny z szałwii sprawdzi się także podczas kąpieli. Jeżeli do gorącej wody wleje się kilka kropel tego środka, to po krótkiej chwili w całym pomieszczeniu będzie roznosił się kojący aromat, który pozwoli oddać się relaksowi. Innym działaniem tego specyfiku jest oczyszczanie. Wpływa on na przyspieszenie wizyty w toalecie, co powoduje redukcję toksyn w organizmie.

Gdzie można kupić olejek eteryczny szałwiowy?

Jako że szałwia jest jednym z najbardziej popularnych ziół i ma bardzo wszechstronne zastosowania, olejki eteryczne są łatwo dostępne. Spotkać je można w praktycznie każdym sklepie z kosmetykami czy ziołami. W niektórych firmach, jakich jak Naturalne Aromaty 2, są bardzo praktyczne rozmiary opakowań tego produktu.

Trzeba pamiętać, aby przeczytać także ulotkę dołączoną do opakowania, aby uniknąć działań niepożądanych. Nie zaleca się, aby z tego olejku korzystały kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Spowodowane jest to obecnością kamfory w tym produkcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here