Do jakich wnętrz najlepiej pasują postarzane meble z drewna?

Postarzane meble to wyposażenie, które od jakiegoś czasu króluje w trendach wnętrzarskich. Przede wszystkim wykonane są z drewna, czyli z materiału, który określany jest mianem ponadczasowego i solidnego tworzywa. Na ich popularność wpływa również unikatowy i niepowtarzalny wygląd postarzanego drewna, który oferuje wiele możliwości aranżacyjnych. Do jakiego stylu najlepiej pasują postarzane meble i jak dbać o ich estetyczny wygląd? Podpowiadamy!

Drewniane postarzane meble – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Styl, który nierozłącznie wiąże się z postarzanymi meblami to shabby chic, w którym dominują jasne i stonowane odcienie nawiązujące zarówno do wiejskiego, jak i eleganckiego charakteru. Ich głównym elementem aranżacji jest biel, która wykorzystywana jest na meble, ściany oraz inne romantyczne dekoracje. Z naturalnym odcieniem bieli doskonale komponują się postarzane drewniane meble, które pogłębiają efekt lekkości i jednocześnie wprowadzają do pomieszczenia odrobinę przytulnego klimatu. Na drewnianych komodach oraz stołach można dodatkowo umieścić dodatki charakterystyczne dla stylu shabby chic, takie jak osłonki na kwiaty, klimatyczne świeczki czy postarzane ramki, które razem z meblami stworzą niepowtarzalną aranżację wnętrza.

Postarzane meble często spotykane są również w pomieszczeniach w stylu prowansalskim, który wzorowany jest na spokojnej Francji. Podobnie, jak shabby chic wielu osobom styl ten kojarzy się z sielskim i jednocześnie wyrafinowanym klimatem. Specyficzne dla Prowansji ciepłe, pastelowe kolory dobrze łączą się z postarzałymi krzesłami i kuchennymi stołami z efektownymi przetarciami. Dobrze będą także wyglądać kredensy z witryną, które nawiązują swoim wyglądem do przeszłości, a tym samym sprawiają, że pomieszczenie wygląda niezwykle kunsztownie.

Jak dbać o drewniane meble?

Aby cieszyć się estetycznym wyglądem drewnianych mebli przez długi czas, niezbędne jest przeprowadzanie regularnych zabiegów pielęgnacyjnych oraz konserwacyjnych. Postarzane meble dostępne w Meble K&D powstają z drewna bukowego, dębowego oraz brzozowego, w związku z czym muszą być czyszczone środkami przeznaczonymi do konkretnego gatunku drewna. Niewielka ilość preparatu powinna być naniesiona na bawełnianą szmatkę, a następnie należy delikatnie przeczyścić powierzchnię mebla.

Raz na jakiś czas warto również poddawać meble zabiegom, takim jak olejowanie, lakierowanie oraz woskowanie, które tworzą na powierzchni drewna specjalną powłokę chroniącą je przed wodą, brudem, kurzem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here