Jak chronić się przed nadmiernym słońcem na tarasie i w ogrodzie?

Większość osób przyznaje, że z przyjemnością spędza wolny czas na świeżym powietrzu – na działce, w ogrodzie, a jeśli nie ma takiej możliwości, również na balkonie lub tarasie. Jak chronić się przed promieniami słonecznymi? Czy zwykły parasol ogrodowy zapewnia właściwe zabezpieczenie?

Dlaczego warto chronić się przed działaniem promieni słonecznych?

Relaksując się na świeżym powietrzu mamy dwie możliwości – możemy opalać się na słońcu, lub schronić w cieniu, gdzie na pewno jest chłodniej i przyjemniej. Długotrwałe przebywanie na słońcu może nam jednak zaszkodzić i sprawić, że będziemy źle się czuli. Kolejną kwestią jest oczywiście szkodliwe działanie promieni słonecznych. Skóra narażona na ich działanie szybciej się starzeje, staje się sucha, a w skrajnych przypadkach dochodzi do poparzeń, z których wynikać mogą później nowotwory.

Jeśli czytamy książkę, jemy posiłek, czy odpoczywamy, najlepiej jest schronić się przed słońcem. Dodatkowo, skóra powinna zostać posmarowana kremem lub balsamem zawierającym filtr UV, który chroni przed poparzeniami i zapewnia jednocześnie piękną opaleniznę.

Zadaszenia i żagle nad tarasami

 Najprostszym rozwiązaniem, jeżeli chcemy ochronić się przed słońcem, jest po prostu montaż daszku nad tarasem lub balkonem. Dzisiaj daszki wykonuje się z różnych, bardzo nowoczesnych i praktycznych materiałów, które można z łatwością czyścić, a jednocześnie są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Można zdecydować się również na żagiel, który jest łatwy w montażu i demontażu. W przypadku balkonów bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są chętnie wybierane rolety rzymskie, które można dostosować do poziomu nasłonecznienia. Jeśli spędzamy wiele czasu na balkonie albo tarasie i zależy nam na komforcie, warto zainwestować w jedno z powyższych rozwiązań, ponieważ wystarczy na kolejne lata.

Parasol ogrodowy – absolutne minimum w trosce o bezpieczeństwo

Jak wiadomo, wszyscy powinniśmy chronić się przed nadmiernym nasłonecznieniem. W szczególności dotyczy to małych dzieci i starszych osób. Podczas pobytu na świeżym powietrzu bardzo ważne jest również nawodnienie organizmu. W każdym ogrodzie, na balkonie i na tarasie powinien znajdować się również porządny parasol ogrodowy, który będzie w stanie zapewnić zacienione stanowisko. Może być to zwykły parasol przeznaczony do ogrodu lub duży, który montuje się na betonowej podstawie. Bardzo często jest to rozwiązanie stosowane przy dużych stołach ogrodowych, które posiadają na środku dziurę na trzon takiego parasola.

Parasol ogrodowy to rozwiązanie najbardziej praktyczne, ponieważ można go przenosić zawsze za sobą i montować w wybranym przez siebie miejscu. Jeśli zdecydujemy się na piękny wzór takiego parasola, będzie on stanowił również ozdobę całego ogrodu. Do parasola można dopasować również poduszki i koce oraz inne dodatki, w podobnej kolorystyce. Wówczas wszystko stanowi spójną całość i bardzo efektownie się prezentuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here