Jak dbać o higienę protez zębowych?

Protezy zębowe w Gdańsku, jak również w innych miastach, często wykorzystywane są przez pacjentów. No cóż, czymś trzeba zastąpić utracone zęby. Każda osoba, będą w posiadaniu takiej protezy musi pamiętać o tym, że trzeba dbać o nią tak samo, jak w przypadku naturalnych zębów. Chociażby z tego względu, aby móc cieszyć się wygodą użytkowania takiego elementu stomatologicznego.

Dlaczego higiena protezy zębowej jest tak ważna?

Może ktoś powie, że dbałość o sztuczne zęby jest dziwna, bo w końcu nie są one naturalne. Tematu jednak nie można w żaden sposób bagatelizować. Chociażby z tego względu, że chodzi tutaj o własne zdrowie. Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna – bez względu na to, z jakimi zębami ma się do czynienia. Nieczyszczona proteza może stać się siedliskiem różnych drobnoustrojów, które mogą powodować wystąpienie różnych chorób. Do tego, tego typu zjawiska mogą doprowadzić do powstania nieprzyjemnego zapachu z ust.
Kolejna, ważna kwestia to inny smak, który będzie się odczuwać podczas jedzenia. Potrawy na pewno będą miały inny smak, który nie będzie w stanie przypaść do gustu. Dbałość o czystość jamy ustnej nie powinna nikomu sprawiać żadnego problemu, a do tego nie zajmuje dużo czasu. Jak utrzymać w czystości protezę zębową?

Czyszczenie protezy

Tak, jak mówi się o tym, żeby naturalne zęby myć trzy razy dziennie, tak samo jest z protezą zębową. Trzeba protezę myć trzy razy dziennie, najlepiej po każdym obfitym posiłku. Śniadanie, obiad i kolacja (na wieczór). Dzięki temu będzie można mieć pewność co do tego, że żadne resztki jedzenia nie będą ukrywać się w zakamarkach. Trzeba również wiedzieć, że taka regularność w myciu sprawi, że kamień nazębny nie będzie osadzał się na powierzchni płytki zębowej. Nie zawsze ma się do czynienia ze szczoteczką i pastą do zębów, np. po posiłku w restauracji. Można jednak za to wypłukać protezę pod bieżącą wodą.

Tak, wyjęcie protezy może sprawiać niekiedy trudność emocjonalną, ale nie można zapomnieć o tym, że każdy robi to dla własnego dobra i zdrowia. Nie jest to żadna fanaberia.

Odpowiednie środki do higieny

Co jest ważne, to fakt użycia odpowiednich preparatów do mycia protezy. Temat bardzo ważny, ponieważ nieopatrznie można doprowadzić do szorstkości protezy. Jeżeli ktoś chciałby uniknąć takiego zjawiska, powinien wybierać pastę, która dedykowany jest do tego typu rzeczy. Warto poradzić się protetyka, który będzie w stanie wskazać, które środki są ważne przy myciu protez. Zarówno, jeżeli chodzi o pastę, jak również płyn do higieny jamy ustnej.

Ważna jest również szczoteczka do zębów. Najlepiej, jeżeli będzie to model dwustronny, który ma nieco delikatniejsze włosie. Płatne protezy Gdańsk nie należą do najtańszych produktów. Dlatego tym bardziej trzeba dbać o ich stan, aby być pewnym tego, że korzysta się z czegoś, co będzie można długo użytkować (zapoznaj się z ofertą protez zębowych w Gdańsku na: https://sanodental.pl/oferta/protetyka/). Tym bardziej że obecność wszystkich zębów (w jakiejkolwiek formie) korzystniej będzie wpływać na psychikę. W szczególności, że będzie można uśmiechać się od ucha do ucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here