Turystyka

Jak zaplanować pobyt z niemowlęciem w hotelu?

  • 19 kwietnia, 2021
  • 3 min read
Jak zaplanować pobyt z niemowlęciem w hotelu?

Duże grono rodziców rezygnuje z dłuższych wyjazdów z niemowlakiem, ponieważ obawia się zarówno podróży, jak i pobytu w hotelu. Na szczęście jednak coraz więcej przewoźników oraz obiektów noclegowych przygotowuje specjalne udogodnienia, dzięki którym nie tylko rodzice, ale też niemowlę mają zapewniony pełen komfort. Poniżej wyjaśniamy, jakich ułatwień rodziny z małymi dziećmi mogą spodziewać się w hotelach.

Ile trzeba zapłacić za pobyt niemowlaka w hotelu?

Większość hoteli oferuje atrakcyjne warunki cenowe dla rodzin podróżujących z dziećmi. Najczęściej konieczne jest uiszczenie standardowej opłaty za osoby dorosłe, natomiast niemowlęta zazwyczaj mogą przebywać w hotelu bezpłatnie. Trzeba jednak pamiętać, że każdy obiekt sam określa, do jakiego wieku dzieci są w nim traktowane na korzystnych zasadach – zwykle granicą jest osiągnięcie 2 lat.

Goście hotelowi – także ci najmłodsi – najwięcej czasu spędzają w pokoju, który w związku z tym powinien być wyposażony we wszystkie niezbędne meble i urządzenia gwarantujące komfortowy wypoczynek. W przypadku niemowląt kluczowe znaczenie ma możliwość wypożyczenia łóżeczka. Większość hoteli oferuje wstawienie łóżeczka za dodatkową opłatą, wynoszącą zwykle od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych za dobę.

Pracownik Amber Hotelu z Gdańska dodaje: Wypożyczenie łóżeczka to duże ułatwienie dla rodziców – zabranie w podróż całej wyprawki dla niemowlaka jest trudnym wyzwaniem, zwłaszcza że łóżeczka, nawet turystyczne, raczej nie mieszczą się w bagażu. Brak możliwości zapewnienia dziecku odpowiedniego miejsca do spania jest jednym z podstawowych powodów budzących obawy przed wybraniem się na rodzinny urlop. Wypożyczenie łóżeczka na miejscu rozwiązuje ten problem oraz pozwala zagwarantować niemowlakowi maksymalną wygodę i bezpieczeństwo.

Niemowlę w hotelowej restauracji

Chociaż niemowlaki nie mogą liczyć w hotelowych restauracjach na specjalne menu, takie pomieszczenia powinny być zawsze przygotowane na przyjęcie najmłodszych gości. Rodzice na pewno nie zjedzą spokojnie posiłku, jeśli będą musieli trzymać dziecko na kolanach. W dobrych restauracjach dzieci mogą więc za darmo korzystać z krzesełek do karmienia, które można dostawić do dowolnego stolika. Czasami także na sali wydzielone są kameralne strefy dla mam chcących nakarmić dziecko piersią. Poza tym w niektórych restauracjach znajdują się kąciki do zabawy wyposażone np. w grzechotki, drewniane duże klocki czy miękkie piłki skutecznie przyciągające uwagę małych dzieci.

Urlop z niemowlęciem może być w pełni udany, wystarczy jedynie dobrze go zaplanować i wybrać nocleg z udogodnieniami dla rodzin. Wyjazd z niemowlakiem do hotelu nad morzem czy w innej malowniczej lokalizacji to świetna okazja do rodzinnego spędzania czasu i spokojnych spacerów z wózkiem. Warto choć na chwilę zmienić otoczenie i zdecydować się na podróż – dla zdrowia i lepszego samopoczucia całej rodziny.