Jantar noclegi – kawałki bursztynu wyrzucone na plażę

Zastanawiasz się, gdzie zabukować nad morzem noclegi? Jantar – miejscowość położona tuż nad Morzem Bałtyckim, na pograniczu Żuław Wiślanych oraz Mierzei Wiślanej – będzie świetnym wyborem! Słynie nie tylko z jednej z najładniejszych plaż nad polskim morzem. Przez jej obszar przechodził niegdyś Szlak Bursztynowy, a obecnie co roku odbywają się tam Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Warto odwiedzić Jantar – apartamenty tu okażą się dobrym pomysłem na noclegi nad morzem.

Słowo „jantar” pochodzi z języka litewskiego i oznacza po prostu „bursztyn”. Od razu wiadomo więc, skąd wzięła się nazwa nadbałtyckiej wsi Jantar – morze wyrzuca tam na brzeg wyjątkowo duże ilości bursztynu. To właśnie przed wiekami przesądziło o fakcie, że wieś znalazła się na trasie dawnego Szlaku Bursztynowego, czyli trasy handlowej znad Bałtyku aż do krajów Morza Śródziemnego, którą przewożono różne towary, w tym oczywiście bursztyn.

Apartamenty Jantar cieszą się dużą popularnością wśród osób, które chcą odpocząć nad polskim morzem, w otoczeniu pięknej przyrody. W tej niewielkiej miejscowości znaleźć można sporo atrakcji, dzięki którym urlop może być jeszcze przyjemniejszy.

Jantar – noclegi blisko morza, przy pięknej plaży

Apartamenty nad morzem w Jantarze – takie jak Jantar Park albo Bursztynowe Osiedle – są chętnie wybierane przez turystów m.in. ze względu na fakt, że plaża w tej miejscowości zalicza się do najpiękniejszych nad całym polskim morzem. Jest ona szeroka i pokryta sypkim, żółtym piaskiem, co stanowi jej duży walor wizualny. W sezonie letnim na plaży działa strzeżone kąpielisko o długości około 200 metrów. Charakterystyczne dla nadmorskiego krajobrazu Jantaru są także kolorowe łodzie miejscowych rybaków, jak również działający od wielu lat bar z puszczaną do północy muzyką.

Noclegi Jantar chętnie wybierają także poszukiwacze bursztynu – co roku na tamtejszej plaży odbywają się finały Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Polegają one na wyłowieniu w określonym czasie jak największej liczby bryłek bursztynu w wyznaczonym do tego miejscu – następnie bursztyn jest komisyjnie ważony i na tej podstawie wyłania się zwycięzcę.

Apartamenty Jantar nad morzem – co warto zobaczyć?

Istnieje oczywiście kilka innych powodów, by odwiedzić Jantar – noclegi blisko morza w tej miejscowości to dobra okazja m.in. do odwiedzenia Muzeum Bursztynu oraz minizoo. Muzeum Bursztynu funkcjonuje na terenie tamtejszej szkoły podstawowej. W czterech salach wystawowych zorganizowane zostały ekspozycje prezentujące kolejno historię wsi, jej mieszkańców i zwyczajów oraz samej szkoły, a także historię bursztynu i Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu.

Atrakcją dla dzieci jest bez wątpienia minizoo. Można tam obejrzeć m.in. egzotyczne gatunki kur, emu, białe pawie, osły domowe, alpaki, lamy, różne gatunki kóz, wielbłądy, kangury i zebrę. Niektóre ze zwierząt – za zgodą ich opiekunów – można samodzielnie nakarmić warzywami. Dla maluchów to niezapomniane przeżycie, ale zarazem okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o świecie przyrody.

Noclegi w Jantarze – by zwiedzić okolicę

Nie można zapominać o tym, w jak ładnej okolicy położony jest Jantar! Noclegi (bon turystyczny pozwoli rodzinom z dziećmi zaoszczędzić na wakacjach) w tej miejscowości warto wykorzystać również po to, by lepiej ją poznać. Wygodnym środkiem transportu po regionie jest Żuławska Kolej Dojazdowa, zorganizowana z inicjatywy Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych we współpracy z władzami samorządowymi. Początkowo kolej wąskotorową na Żuławach Wiślanych wykorzystywano do transportu buraków cukrowych do cukrowni, później została ona zamknięta, ale na początku XXI wieku – po odnowieniu – zaczęła pełnić funkcję kolei pasażerskiej. Obecnie działa sezonowo na trasie Nowy Dwór Gdański/Sztutowo – Stegna – Jantar – Prawy Brzeg Wisły (Mikoszewo).

Noclegi w Jantarze pozwalają też odwiedzić okoliczne miejscowości letniskowe: Junoszyno, Mikoszewo oraz Stegny. Tamtejsze plaże również zachęcają do morskich i słonecznych kąpieli. Dodatkowo w Stegnach ciekawa jest Bursztynowa Komnata (prywatne muzeum bursztynu), zaś w Mikoszewie – rezerwat Mewia Łacha i urocza przystań rybacka.

Istnieje sporo powodów, by na miejsce letniego wypoczynku wybrać właśnie Jantar – apartamenty nad morzem, piękna piaszczysta plaża i możliwość znalezienia na niej bryłek bursztynu to tylko kilka z nich. Zachęcamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here