MacBook - czy warto?

Macbooki kuszą coraz większą grupę ludzi. Ze względu na to, że  firma Apple tworzy produkty najwyższej klasy, koszt zakupu laptopa z ich logo często jest bardzo wysoki. Dlatego też sporo potencjalnych nabywców zastanawia się, czy kupno takiego sprzętu jest opłacalne. Jakie są jego zalety i wady? Co najczęściej się w nim psuje?

Macbooki – czy warto zdecydować się na jego zakup?

Z pewnością powinny na niego zwrócić uwagę osoby, którym zależy na lekkim laptopie. Nie pożałują jego zakupu wszyscy ci, którzy pracują zdalnie albo często podróżują. Przenośne komputery z jabłuszkiem są leciutkie. Nie trzeba bać się, że będą niepotrzebnie obciążać użytkownika. Ponadto są dość cienkie, dzięki czemu można je umieścić w prawie każdej torbie. Zaletą Macbookow jest również bardzo wytrzymała bateria. Daje ona możliwość wielogodzinnej pracy bez dostępu do prądu. Jest to cudowna opcja dla ludzi, którzy cenią sobie mobilność i lubią pracować w różnych miejscach.

Jakie są wady komputera od Apple?

Powszechnie wiadomo, że Macbooki słabo radzą sobie z grami komputerowymi. Nie będą sprawiać kłopotów w czasie:

  • montażu wideo,
  • tworzenia grafiki komputerowej,
  • pracy nad dokumentem tekstowym w edytorze.

Świetnie radzą sobie również z rozrywką: oglądaniem filmów, przeglądania stron w internecie. Trzeba jednak pamiętać, że  każdy model laptopa ma trochę inne parametry techniczne. Kupując nieco straszy komputer, oszczędzi się trochę pieniędzy, ale niektóre zadania mogą stanowić dla macbooka duże obciążenie i po prostu sobie z nimi nie poradzi. Dotyczy to raczej tańszych modeli, wyprodukowanych kilka lat wstecz. Najnowsze komputery Apple sprostają prawie wszystkim operacjom. Jednak nowoczesne gry są dla nich dużym wyzwaniem. Można pokusić się o włączenie trochę starzej produkcji, ale te najnowsze wersje lepiej działają na sprzęcie z Windowsem.

Macbook w serwisie – jakie usterki pojawiają się najczęściej?

Nawet wyjątkowy dobry sprzęt może zawieźć. Dlatego jeszcze przed jego zakupem, warto sprawdzić jakich awarii można się po nim spodziewać najczęściej. W Macbookach najwięcej problem sprawia klawiatura. Szczególnie motylkowa. Wydaje się ona nie do końca dopasowana. Dość często zdarzają się  usterki gładzika, niewydajna już bateria oraz uszkodzona powłoka antyrefleksyjna. Każdy z tych przypadków zmusza do dodatkowego inwestowania w laptop. Jeśli taka sytuacja się przydarzy, trzeba poszukać sprawdzonego serwisu, gdzie specjaliści szybko i solidnie zajmą się naprawą. Jednym z miejsc wartych zainteresowania jest IDared Serwis, którego specjalnością są komputery Apple.  Więcej informacji można przeczytać na stronie https://idared-serwis.pl/serwis-macbook/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here