Na czym polega wynajem samochodu door to door?

Wypożyczalnie samochodów to niezwykle popularna branża za granicą. Rynek ten dynamicznie rozwija się także w Polsce. Początkowo auta wypożyczano jedynie w celach turystycznych, a dzisiaj często służą jako auto zastępcze do codziennych dojazdów, np. gdy prywatne auto jest u mechanika. Aby zapewnić klientom jeszcze większy komfort, niektóre wypożyczalnie wprowadziły usługę door to door. Na czym ona polega?

Na czym polega wypożyczenie samochodu w systemie door to door?

Początkowo wypożyczalnie samochodów działały podobnie do salonów. Klient przyjeżdżał na miejsce, gdzie mógł obejrzeć dostępne modele aut, a po wypełnieniu dokumentów odjechać wybranym samochodem. Można również zarezerwować go na dany termin z koniecznością odbioru w wypożyczalni. Na szczęście obecnie coraz więcej wypożyczalni samochodów wprowadza usługę door to door, a tłumacząc z angielskiego – od drzwi do drzwi. System ten znacznie wpływa na komfort obsługi klienta, ponieważ nie musi on pojawiać się w wypożyczalni, aby zacząć korzystanie z wybranego samochodu.

Podczas rezerwacji online, należy podać godzinę oraz dokładny adres, pod który obsługa wypożyczalni ma dostarczyć auto. Dużym udogodnieniem jest także to, że klient po zakończeniu użytkowania samochodu nie ma obowiązku odwozić go do wypożyczalni. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu.  – tłumaczy specjalista z wypożyczalni samochodów 57rent.pl

Kiedy warto wynająć auto w usłudze door to door?

Powody, dla których wynajmujemy samochód z wypożyczalni, są różne. Zdarzają się też takie sytuacje, których nie przewidzimy i nie zaplanujemy podróży do wybranej firmy. Właśnie wtedy warto skorzystać z opcji rezerwacji online i poprosić o podstawienie auta pod wskazany adres na dokładną godzinę. System door to door świetnie sprawdza się także osobom podróżującym środkami transportu publicznego np. samolotem lub pociągiem. Lotniska czy dworce mogą być oddalone dziesiątki, a czasami nawet setki kilometrów od docelowego miejsca podróży. Aby oszczędzić sobie stresu związanego z szukaniem połączeń po wyjściu z samolotu, czy pociągu, warto zamówić samochód już wcześniej.

Wynajem auta podczas pandemii

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną wiele usług lub formalności nie jest możliwych do zrealizowania, lub zmienił się sposób ich załatwiania. Chociaż usługa door to door działała już wcześniej, w pandemii stała się jeszcze większym udogodnieniem. W ten sposób, aby wynająć auto nie musimy dojeżdżać do wypożyczalni komunikacją miejską, dzięki czemu unikamy skupisk ludzi. Co więcej, dzięki temu, że nie musimy pojawiać się w salonie, zachowujemy dystans społeczny. Spotkanie z jednym pracownikiem, który dostarcza auto pod nasze drzwi, jest o wiele bezpieczniejsze niż kontakt z większą ilością osób w salonie. Jeśli więc zastanawiasz się nad wyjazdem w celach turystycznych do innego miasta, ale nie posiadasz własnego auta i obawiasz się o zdrowie swoje i Twoich bliskich, weź pod uwagę to rozwiązanie. Korzystając z samochodu z wypożyczalni, możesz bezpiecznie przemieszczać się z miejsca na miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here