Marki samochodów z USA niedostępne w Europie

Posiadanie samochodu z USA to marzenie wielu Polaków, a auta amerykańskich marek nadal cieszą się sporą popularnością w naszym kraju. Część z nich trzeba jednak sprowadzać prosto zza oceanu, gdyż nie można ich obecnie dostać na Starym Kontynencie. Z naszego artykułu dowiesz się, które marki samochodów z USA są niedostępne w Europie.

Chevrolet, czyli odejście legendy 

Samochody marki Chevrolet ponownie pojawiły się w sprzedaży na rynku europejskim w 2005 r. W stulecie jej istnienia, czyli w 2011 r. na Starym Kontynencie zanotowano sprzedaż w wysokości aż 517 800 aut. Mimo to już 2 lata później właściciel marki, koncern General Motors poinformował o wycofaniu Chevroletóv ze sprzedaży w Europie (poza Rosją i krajami WNP) do końca 2015 r. Tę decyzję motywowano sytuacją na rynku motoryzacyjnym i chęcią skupienia się na dystrybucji innych marek, takich, jak Opel, Vauxhall czy Cadillac. W Polsce ostatnie nowe modele sprzedano na początku 2014 r. Jeszcze do 2019 r. na niektórych rynkach europejskich dostępne były sportowe modele Camaro i Corvette, ale obecnie samochodów marki Chevrolet nie można już kupić w Europie.

Jeśli więc chcesz kupić Chevroleta, dobrym rozwiązaniem może być import auta z USA. Pomóc w nim mogą profesjonalne firmy zajmujące się sprowadzaniem samochodów ze Stanów Zjednoczonych i załatwianiem wszelkich związanych z tym formalności.

Które modele Chevroleta cieszą się największym zainteresowaniem? Zarówno osobom mało zorientowanym w motoryzacji, jak i jej miłośnikom marka Chevrolet kojarzy się przede wszystkim ze wspomnianym wyżej sportowym modelem Corvette. Ten samochód zyskał status legendarnego nie tylko na rodzimym rynku, ale też w Europie. Jego posiadanie było i jest marzeniem wielu Polaków. Nie mniej popularny jest inny samochód typu muscle car, czyli Camaro.

Wśród chętnie kupowanych amerykańskich aut są również miejskie modele, które były wcześniej dostępne w sprzedaży na rynku europejskim, a więc Spark, Aveo czy Cruze. Takie samochody znajdują nabywców głównie wśród osób, dla których ważne są względy ekonomiczne i oszczędne użytkowanie auta. Dla nich ciekawą propozycję stanowi także rodzinny minivan Orlando.

Jakie jeszcze modele Chevroleta mogą kupić Polacy? Jeśli dla klientów ważna jest przede wszystkim funkcja użytkowa, a przy tym niepowtarzalny amerykański styl, to nic dziwnego, że wybierają pickupy. Chevrolet Silverado lub Colorado to jedne z ciekawszych tego typu aut. Inną interesującą opcją jest furgonetka Express. Dla tych, którzy cenią sobie w pierwszej kolejności komfort podróżowania na dłuższych trasach i ogólną wygodę szczególnie polecany jest Chevrolet Malibu – klasyczny amerykański samochód klasy średniej. W przypadku aut sprowadzanych z USA popularność SUV-ów jest nie mniejsza niż na rynku europejskim. Chęć posiadania Blazera, TrailBlazera czy Suburbana może się wydawać odruchem nieco ekscentrycznym, ale te samochody akurat w niczym nie ustępują tym, które można dostać na Starym Kontynencie. Ogólnie klienci dość często pytają o Chevrolety, bo to samochody niezłej jakości i z duszą, można nawet powiedzieć, że w pewnym sensie legendarne – tłumaczy przedstawiciel firmy Moto-Car z Dąbrowy Górniczej, oferującej import samochodów z USA.

Inne marki, których nie dostaniesz w Europie 

Wśród marek samochodów z USA niedostępnych w Europie jest również należący do General Motors Buick. Obecnie produkowane są jedynie 3 modele SUV-ów i crossoverów: Encore GX, Envision i Enclave. Można jednak sprowadzić zza oceanu jednego z mnóstwa starych Buicków, w większości będących typowymi amerykańskimi krążownikami. Wybór takiego samochodu można uznać za nieco ekscentryczny, ale i w Polsce znajdą się miłośnicy motoryzacyjnej klasyki ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli chodzi o nowsze, a już nieprodukowane modele, to warto zwrócić uwagę choćby na Lucerne czy LaCrosse.

Dla wielbicieli amerykańskiego stylu nie lada gratką jest posiadanie samochodu terenowego Hummer. Pierwotnie przeznaczone dla żołnierzy, auta tej marki od 1992 t. zaczęły być produkowane także na potrzeby rynku komercyjnego. W tamtym roku właśnie pierwszy egzemplarz przygotowano na specjalne zamówienie Arnolda Schwarzeneggera. W następnych latach samochody Hummer stały się jednymi z najpopularniejszych w USA pojazdów terenowych. Ich nieco surowy, klasyczny wygląd zyskał licznych sympatyków także w Europie. Produkcję Hummerów zakończono w 2010 r., dlatego obecnie ich posiadanie ma szczególne znaczenie historyczne i sentymentalne. Właściciel marki Hummer, koncern General Motors planuje jednak wznowić produkcję za sprawą elektrycznego pickupa GMC Hummer EV już na przełomie 2021 i 2022 r.

Jeśli myślisz o nad wyraz komfortowym i eleganckim, czy wręcz luksusowym aucie z USA, którego nie dostaniesz w Europie, to może Cię zainteresować Lincoln. Klasyczne limuzyny tej marki od lat są popularne w Stanach Zjednoczonych, ale też chętnie sprowadza się je do Europy. Obecnie produkowane są już tylko SUV-y Lincolna: Corsair, Aviator, Navigator i Nautilus. Takie historyczne modele, jak Continental w różnych odsłonach (ostatnia jego wersja przestała być produkowana w 2020 r.) i Town Car czy produkowany krótko, bo tylko w latach 1999-2006 LS wciąż jednak znajdują nabywców, nie tylko wśród osób oferujących wynajem limuzyn ślubnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here