Olej 75w90 – co to jest za typ oleju i kiedy z niego korzystać?

Branża mechaniczna przyzwyczaiła konsumentów do ogromnego wyboru produktów. Rosnąca liczba producentów maszyn mechanicznych i pojazdów sprawia, że do dyspozycji potencjalnych klientów jest coraz więcej zróżnicowanych technologii. Oczywiście należy do nich dobierać kompatybilne płyny i smary umożliwiające bezpieczną, efektywną i niezawodną pracę – tj. olej 75w90.

Jesteś ciekaw, gdzie i kiedy wykorzystywać olej 75w90? Jesteś więc w odpowiednim miejscu. Poniżej przedstawiamy wiele przydatnych informacji na temat tego typu produktów. Skorzystaj z naszej wiedzy i pamiętaj, że wiedza to gwarancja satysfakcji.

Olej 75w90 – Co to jest i gdzie go wykorzystywać?

Olej 75w90 to syntetyczny olej do skrzyni biegów i przekładni. Warto wiedzieć, że jest to wielosezonowy. Oznacza to, że można go stosować zarówno w okresie letnim, przy wysokich temperaturach powietrza, jak i w trakcie trwania zimy, gdzie spadają one poniżej granicy zera.

Olej 75w90 gwarantuje mechaniczne zabezpieczenie przekładni, smarując jego elementy mechaniczne i eliminując w ten sposób efekt tarcia. Dzięki temu, że został stworzony on przy pomocy technologii, bazy składnikowej i dodatków uszlachetniających, oferuje również ochronę antykorozyjną. Olej przekładniowy 75w90 sprawia, że zmiana biegów staje się dużo prostsza – zarówno dla użytkownika, jak i samego układu.

Co oznacza oznaczenie 75w90?

Oznaczenie 75w90 oznacza, że olej ma lepką konsystencję w temperaturze 75°C i może być stosowany w temperaturach do -40°C. Jest to tzw. lepkość SAE. Wskazuje ona lepkość oleju w momencie jego stanu ciekłego. Temperatura 75°C odpowiada temperaturze pracy silnika podczas jazdy dynamicznej np. autostrada.

Co oznacza 90 w oznaczeniu 75w90?

Jest to lepkość kinematyczna, czyli jednostka miary stosowana do określenia lepkości oleju podczas jego stanu ciekłego. Oznaczenie 90 w tym przypadku oznacza, że olej jest bardzo lepki i nadaje się do przekładni i mechanizmów różnicowych.

Jaki olej 75w90 wybrać?

Wybór odpowiedniego oleju 75w90 zależy od tego, jaki olej jest wymagany przez producenta samochodu. Jeśli nie masz informacji na temat tego, jaki produkt należy wykorzystywać w przypadku Twojej maszyny, warto skorzystać z pomocy ekspertów. Oczywiście szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w instrukcji obsługi. Zdarza się jednak, że ta zaginie. W takich przypadkach skontaktuj się z autoryzowanym serwisem producenta. Wysokiej jakości olej 75w90 znajdziesz natomiast w eSklep.Pesta.com.pl – zawsze w atrakcyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here