Poznaj obuwie w stylu street style

Kiedy to wydawać by się mogło, że moda to jedynie sztywne kanony nienaruszone przez wpływ ludzi z zewnątrz – nic bardziej mylnego. Ostatnimi czasy coraz częściej dostrzegamy rozwój hitów każdego sezonu, których bazą mogą być oczywiście ponadczasowe modele, jednak wzbogacane zostają o indywidualne propozycje kreatywne, nowe dodatki czy oryginalne szablony. Street style należy właśnie do tego typu ubrań, obuwia i dodatków – bazując na klasyce, dobierane są elementy rodem z ulicy, a reprezentują go ludzie nowocześni, pewni siebie i przede wszystkim „na luzie”.

Styl uliczny, street style – poznaj jego charakter

Jedno jest pewne – musi być luźno, wygodnie, kolorowo no i oczywiście oryginalnie. W tym rodzaju stylu wszystko jest dozwolone. Zdecydowanie wychodzi on poza ramy grzeczności i powściągliwości. Jest krzykliwy, mocny i zwracający uwagę. Nie oznacza to, że osoby o łagodnym usposobieniu modowym nie odnajdą w nim nic dla siebie. Wszystko to kwestia wyboru i dopasowania poszczególnych elementów do siebie w taki sposób, aby były ze sobą (i z naszym charakterem) kompatybilne. Przykładowo, glany Dr. Martens w zależności od wybranego modelu mogą pasować zarówno do wyrazistych, odważnych stylizacji (glany ze zdobieniami, grubą podeszwą, w jaskrawym kolorze, z paskami i klamrami), jak i do delikatnych i stonowanych (klasyczny model w typowym kolorze, np. czarny czy biały, o wąskiej podeszwie) – wszystko jednak w dalszym ciągu może być w stylu ulicznym. Moda tej kategorii jest bardzo szeroko pojęta, ponieważ to właśnie nie projektanci stoją za wyznaczaniem trendów, a właśnie ludzie. Kreując swoje indywidualne projekty i realizując wyobrażenia na temat tego, jak ma wyglądać nowoczesny strój, powstają zestawienia gwarantujące nam wygodę i oryginalny look.

Podstawy stylu street style – poznaj bazę luźnej stylistyki

Podstawę w kategorii odzież stanowią tu oczywiście jeansy, joggery, wszelkiego rodzaju oversie’owe spodnie bądź legginsy, jeżeli są dodatkiem do obszernej i wyrazistej góry. Jeżeli mowa o jeansach, to na pewno nie mogą być to proste modele. Szerokie niczym boyfriendy, jednak z dodatkowymi dziurami, przetarciami i łatami. Mogą być nawet oversie w połączeniu z równie szeroką bluzą, czy długim t-shirtem. Przechodząc do górnej części garderoby, w stylu streetwearowym możemy zaszaleć z motywem, kolorem i krojem. Ważne jest, aby nasza stylizacja była odpowiednio zestawiona. Szerokie bluzy sportowe z mistycznym nadrukiem, czy panoramą Tokio, i t-shirty w neonowych nadrukach czy z równie ciekawym printem, np. w surrealistyczne wzory. Obuwie cechuje się przede wszystkim wygodą, jednak nie traci nic na aspektach wizualnych. Taki uliczny look powinien być dopełniony mocnym obuwiem o solidnym wykonaniu. Wygoda i komfort idą w parze z silnym charakterem idealnie odwzorowującym usposobienie całego stroju. Glany Dr. Martens czy wygodne adidasy mogą w idealny sposób dopełnić stylizację, czyniąc ją naprawdę wyjątkową. Przeróżne kolory i wzory pozwolą na dopasowanie do reszty bądź stworzenie całkowicie przeciwstawnych zestawień o charakterze konglomeratu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here