Prześcieradło z gumką

Jakość snu jest zależna od wielu elementów, dla przykładu od odpowiednio wybranej bielizny pościelowej. Równie ważne jest również prześcieradło, do jakiego klient przykłada mniejszą wagę – jest to błąd. Podczas snu w takim samym stopniu opatula się on bowiem kołdrą, co dotyka materaca, a zatem przykrywający powierzchnię łóżka materiał powinien gwarantować równie przyjemne odczucia. Jak zatem zdecydować się na ulubione prześcieradło?

Prześcieradła 200×220 i podobne – więc dlaczego dopasować wymiary?

główne znaczenie w dopasowaniu prześcieradła ma jego rozmiar. Prześcieradło powinno być szczególnie praktyczne w użyciu: musi zakrywać w całości powierzchnię materaca. Dlatego też przed przystąpieniem do poszukiwania warto zbadać, jak duża jest powierzchnia materaca. Najbardziej popularny piernat jednoosobowego łóżka ma 200 cm szerokości i 220 cm wzdłuż. W oznaczeniach producenta zazwyczaj nie podaje się jednak szczegółowej notyfikacji o rozmiarze, tylko opisuje skróconą klasyfikacją. Przyjęło się, iż takie oznacza się jedynie prześcieradłami 200×220.

Prześcieradło 200×220 – z gumką ,a może bez gumki?

Nie mniej ważna sprawa to wybranie wykończenia, jakie wiąże się z użytecznością i wygodą nakładania i zdejmowania prześcieradła. Nikt nie przepada wstawać rano w pogniecionym prześcieradle, jakie ściągnęło się w ciągu nocy. Tak często zdarza się z klasycznymi prześcieradłami, niezabezpieczonymi za pomocą gumki. By ochronić przed tym prześcieradło, najefektywniejszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się dokładnie na te drugie. Prześcieradła z gumką mają też tę zaletę, że nie mną się ani też nie marszczą: raz założone na materac, pozostają na nim prawie w tej samej pozycji, dzięki czemu łóżko przez cały czas prezentuje się na dokładnie zaścielone.

Ten rodzaj prześcieradeł nie przypada do gustu jednakże wszystkim. Tradycjonalista częściej decyduje się na tradycyjne prześcieradło, które zakłada się na wierzch materaca, a jego rogi zaciąga pod spodnią stronę. W porównaniu do prześcieradeł z gumą takie może częściej się przesuwać i zsuwać, ale dobrze nałożone nie będzie stanowić problemu. Z tego też powodu na rynku jest też coraz więcej modeli z zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy może prześcieradła jersey?

Komfort prześcieradła zależy jednak najbardziej od tkaniny, z jakiej zostało ono wykonane. Jej tekstura musi być przyjemna w odczuciu, a do tego szczególnie delikatna i o równej powierzchni. Idealnie sprawdzają się prześcieradła wykonane z bawełnianego materiału, a te grupuje się na wiele typów. Najczęściej wybierane to prześcieradła jersey i prześcieradła frotte.

Jersey to tkanina niesamowicie delikatna i miękka w dotyku, a przy tym wytrzymała i wyjątkowo rozciągliwa. Spośród innych wykonanych z bawełny materiałów wyróżnia się niewypukłą, prostą fakturą. Nic więc zaskakującego, iż prześcieradła jersey 200×220 cieszą się niezmiennym popularnością.

Podobne do nich mogą być prześcieradła frotte, również produkowane z bawełny. Ze względu na inną metodę produkowania dzianiny, za pomocą ściegu pętelkowego, mają zupełnie inną strukturę: niesamowicie miękką i puchatą. Dzięki temu prześcieradło frotte nie mnie się, jak i nie potrzebuje odprasowywania, co jest jego nieporównywalną zaletą.

Prześcieradła jersey 200×220 oraz prześcieradła frotte 200×220 – na które się zdecydować?

Jak widać, dobór idealnego prześcieradła 200×220 przede wszystkim jest związany z osobistymi potrzebami. Każdy z oferowanych w sprzedaży produktów na pewno zda egzamin. Żeby jednak dopasować prześcieradło do swojego materaca, trzeba wziąć pod uwagę prywatne wymogi i pragnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here