Sztućce na co dzień - jakie wybrać?

Sztućce powinny być poręczne, eleganckie oraz wytrzymałe. Warto więc dobrać odpowiednią wielkość widelców i łyżek oraz zadbać o stan naostrzenia obiadowych noży. Komfort jedzenia jest niezwykle ważny, a zbyt duże lub mało opływowe sztućce mogą skutecznie uprzykrzyć nawet bardzo smaczny posiłek. Jakie akcesoria wybrać, by codzienne jedzenie było wygodne i przyjemne?

Sztućce na co dzień, które posłużą wiele lat

– Wyobrażając sobie komplet sztućców używanych na co dzień, najczęściej na myśl przychodzą bardzo proste widelce, łyżki lub noże. Warto jednak pamiętać, że aby takie elementy wyposażenia były trwałe i umożliwiały wieloletnie użytkowanie, powinny być możliwie jak najlepszej jakości. W praktyce warto więc zainwestować w komplet dla 4, 6 lub 12 osób i zadbać o wybór jak najlepszego producenta – informuje pracownik sklepu Porcelana 24 z Warszawy.

Choć częstym czynnikiem przy kupowaniu tych z pozoru mało ważnych elementów jest oszczędność, to już po kilku upadkach i uszkodzeniach plastikowych uchwytów można przekonać się, że stal nierdzewna jest bardziej praktyczna. Komplet sztućców na co dzień należy więc wybrać w dobrym sklepie internetowym lub stacjonarnym.

Warto jednak zrezygnować z niskiej jakości widelców oraz noży, które mogą się szybko wygiąć i złamać. Mało dopracowane sztućce bywają także niedokładnie wykończone i powodują dyskomfort podczas jedzenia. Nóż obiadowy powinien być możliwie ostry i radzić sobie z krojeniem posiłków.

Jakie sztućce na co dzień wybrać?

Kryteria podczas wyboru sztućców do codziennego użytku to m.in.:

  • dopasowanie zestawu do liczby mieszkańców,
  • wybór odpowiedniej wielkości sztućców,
  • jak najlepszy surowiec,
  • możliwość mycia w zmywarce.

Sztućce dla dzieci i dorosłych

Sztućce dla dzieci są zwykle mniejsze niż wariant przeznaczony dla dorosłych. Ważną różnicą pomiędzy tymi typami wyposażenia kuchni są także często odmienne uchwyty np. z postaciami z bajek. Sztućce dla najmłodszych okazują się doskonałym prezentem i umilają spożywanie posiłków nawet niejadkom.

Warto wspomnieć, że sztućce dla dorosłych mogą mieć zróżnicowane rozmiary. Jest to spowodowane innym przeznaczeniem poszczególnych widelców, noży i łyżek. Mogą one mieć zastosowanie w przypadku dań głównych oraz starterów i przystawek. Sztućce do standardowych potraw są większe niż widelce do przekąsek. Należy także zauważyć, że specjalistyczne noże do spożywania ryb mają zupełnie inną konstrukcję.

Podsumowując, sztućce do użytku codziennego powinny być przede wszystkim wygodne i mieć ergonomiczny kształt. Zbyt duże widelce lub łyżki często kuszą eleganckim wyglądem, jednak w praktyce lepiej sprawdzają się elementy o optymalnym i średnim rozmiarze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here