Wczasy w Małopolsce. Jak je spędzić?

Okres wakacyjny należy do najbardziej wyczekiwanych przez wszystkich czasem, kiedy to możemy zostawić swoją codzienność w tyle i śmiało wypocząć we wspaniałym miejscu wraz z rodziną. Malownicze obszary Małopolski przyciągają każdego, kto planuje wypoczynek, bez względu na to, w jaki sposób chce go spędzić. Czy to zwiedzanie, czy kosztowanie pysznych potraw – ten region Polski ma wiele do zaoferowania. Gdzie wybrać się w południowo-wschodnim rejonie naszego kraju na wczasy?

Przepiękny i historyczny Kraków przyciąga turystów

W Krakowie mamy do zwiedzenia naprawdę sporo zabytków. Przepiękny i klimatyczny Wawel, czyli wzgórze z Zamkiem Królewskim, Katedrą i Smoczą Jamą z pewnością przybliży nam historię kraju i pozwoli poczuć tę niesamowitą, zamkową atmosferę. W Krakowie odnajdziemy również przepiękny Rynek, wraz z Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Miasto to jest stolicą małopolski, jej samym sercem. Cechuje się wspaniałą architekturą oraz bogatym życiem kulturalnym.

Słynna Kopalnia Soli w Wieliczce

Położona niecałe 15 km od Krakowa Wieliczka to historyczne miasto w województwie małopolskim. Kopalnia Soli, która się tam znajduje, jest rozpoznawana na całym świecie. Jest to podziemny labirynt o długości 300 km, a jego zwiedzanie trwa około 2 h. Wieliczka zachęca również licznymi zabytkami, jakie się w niej znajdują, a są to między innymi XIII wieczny Zamek Żupny oraz drewniany Kościół Św. Sebastiana, który powstał jako symbol wdzięczności za ocalenie z epidemii cholery.

Mnóstwo atrakcji w renesansowym Tarnowie

Znajdujący się nieco w cieniu Krakowa przepiękny Tarnów zawiera sporo atrakcji i obiektów do zwiedzania. Odnajdziemy w nim przepiękny rynek, zabytkowe budowle oraz drewniane gotyckie kościółki. Muzea i katedry stanowią przepiękną część tego małopolskiego miasta i z pewnością spodobają się każdemu, kto ceni sobie ponadczasowe i historyczne zabytki z ciekawą przeszłością. W średniowieczu przecinały się w Tarnowie dwa bardzo ważne szlaki handlowe – fakt przebywania tam ludności różnych narodowości sprawił, że dziś możemy odnaleźć tam ślady po wielu społecznościach.

Wakacje w górach z dziećmi są świetną propozycją na wspólne spędzenie czasu. Mając do dyspozycji kilka dni wolnych, warto zorganizować wyjazd w południowo-wschodni region naszego kraju, ponieważ odnajdziemy w nim sporo propozycji turystycznych. Przepiękne górskie klimaty i urokliwe widoki to część atrakcji, jakie możemy tam spotkać. Małopolska to region Polski, w którym znajdują się liczne zabytki i obiekty z niesamowitą historią. Wspólne zwiedzanie, kosztowanie miejscowych dań oraz wędrówki po górach sprawią, że nasze wakacje spędzimy w wymarzony sposób. Miasta w Małopolsce mają do zaoferowania coś dla każdego – od licznych pubów i restauracji, po spokojne szlaki górskie. Wybierając się na wczasy z dziećmi, warto pojechać w miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to doskonała alternatywa dla popularnego plażowania i morskich kąpieli. Nasze góry są równie przepiękne i świetnie sprawdzają się jako miejsce do wypoczynku, tak samo, jak i nadmorskie plaże czy kurorty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here