Wielki format w aranżacjach publicznych - czy warto?

Płytki wielkoformatowe można zastosować w niemal każdej przestrzeni, zarówno komercyjnej, jak i mieszkalnej, a ich wybór w obiektach publicznych i wnętrzach komercyjnych przynosi wiele korzyści. Niezależnie od tego, czy jesteś architektem pracującym nad nowym projektem, czy właścicielem firmy planującym renowację wnętrza swojej siedziby, opłaca się śledzić najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz. Mając to na uwadze, przedstawiamy kilka najbardziej popularnych pomysłów, które warto rozważyć podczas przeprojektowywania domu lub biura.

Dlaczego warto stosować płytki wielkoformatowe we wnętrzach komercyjnych?

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć wybór wielkoformatowych płytek we wnętrzach komercyjnych. Po pierwsze, płytki wielkoformatowe są piękne, więc nie ma obaw, że nie będą pasować do Twojego planu projektowego. Ponadto są one niezwykle trwałe i mogą wytrzymać duże natężenie ruchu w pomieszczeniach komercyjnych. Płytki wielkoformatowe są zazwyczaj wykonane z gresu, który jest twardym materiałem, odpornym na zarysowania. Płytki wielkoformatowe mogą być zastosowane w każdym otoczeniu, zarówno w ruchliwej przestrzeni komercyjnej, jak i w dzielnicy mieszkalnej. Więcej na ten temat dowiemy się między innymi w artykule: Wielki format we wnętrzach komercyjnych. Z propozycją aranżacji przestrzeni publicznej z wykorzystaniem wielkiego formatu możemy się również zapoznać w artykule „Zakład fryzjerski – jak modnie urządzić” gdzie zaprezentowano wykończenie przestrzeni użytkowej salonów usługowych w trzech różnych stylach.

Łatwe do czyszczenia i odporne na plamy

Płytki wielkoformatowe są niezwykle łatwe w czyszczeniu i odporne na plamy. Można je po prostu przetrzeć wilgotną szmatką lub użyć łagodnego środka do czyszczenia podłóg. Jeśli jednak dojdzie do powstania plamy, najlepiej jak najszybciej wyczyścić płytkę. Im dłużej pozostawiasz plamę na płytce, tym bardziej prawdopodobne jest, że się utrwali. Płytki wielkoformatowe są również odporne na działanie różnych płynów. Powierzchnia płytek jest zwykle oceniana jako antypoślizgowa, co czyni je bezpiecznymi do stosowania w mokrych miejscach, takich jak toalety.

Szeroka gama kolorystyczna

Kolejną zaletą stosowania wielkoformatowych płytek jest to, że zapewniają one szeroki zakres opcji projektowych. Podczas gdy ty możesz wybrać drewniane deski lub dywan na swoją podłogę, wielkoformatowe płytki dają ci możliwość wyboru innego materiału. To może nie tylko pomóc wyróżnić się od innych firm w okolicy, ale może również dać przestrzeni bardziej nowoczesny wygląd.

Spójna instalacja tworzy poczucie przestrzeni

Płytki wielkoformatowe mogą również pomóc w stworzeniu poczucia przestrzeni w Twoim wnętrzu komercyjnym poprzez stworzenie długiego, nieprzerwanego wzoru. Jest to ważne dla firm, które muszą zachować równowagę pomiędzy obszarami prywatnymi i publicznymi. Długi, jednolity wzór może pomóc wizualnie rozszerzyć przestrzeń, sprawiając, że wydaje się ona większa niż w rzeczywistości.

Projektowanie wielkopowierzchniowych obiektów

Wielkoformatowe płytki to także okazja dla marek do większej kreatywności na etapie projektowania. Nie ma żadnych sztywnych reguł, jeśli chodzi o wybór wzoru płytek; to tylko jedna z wielu kreatywnych decyzji, które projektanci są w stanie podjąć. Odpowiednie dobrane, wielkoformatowe kolekcje pomogą stworzyć oryginalną przestrzeń recepcji, hotelowego lobby, czy restauracji.

Wnioski

Podczas projektowania przestrzeni komercyjnej, wielkoformatowe płytki to łatwy sposób na zrobienie wrażenia. Można je wykorzystać jako podłogę, okładzinę ścienną, a nawet jako element dekoracyjny w łazience, np. lustro lub backsplash. Do stworzenia unikalnego projektu możesz wybrać dowolny wzór i format, który pomoże Twojej firmie lub marce wyróżnić się z tłumu. Płytki wielkoformatowe są świetne dla firm poszukujących bardziej nowoczesnego wyglądu. Przykładem innego typu inwestycji, gdzie rekomendowane jest użycie wielkiego formatu jest lobby hotelowe „Jak urządzić recepcję w hotelu?„.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here