Z jakich materiałów powstają robocze kurtki przeciwdeszczowe?

Osoby pracujące na świeżym powietrzu stale wystawione są na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Podstawą wyposażenia takich osób powinna być zatem dobrej jakości odzież robocza, która chroni przed słońcem, wiatrem, zimnem i deszczem. Jednym z przykładów tego typu ubrań są specjalistyczne kurtki przeciwdeszczowe męskie robocze, które skutecznie izolują od wilgoci, tym samym umożliwiając kontynuowanie pracy podczas intensywnych opadów deszczu.

Przeciwdeszczowe kurtki z materiałów syntetycznych

W odróżnieniu od typowych kurtek przeciwdeszczowych dedykowanych zastosowaniom outdoorowym, produkowanych z nowoczesnych tkanin syntetycznych, które dość często poddaje się dodatkowej impregnacji, kurtki przeciwdeszczowe męskie robocze zwykle powstają z tanich i prostych w obróbce tworzyw sztucznych. To materiały w całości syntetyczne, wyróżniające się niskim poziomem nasiąkliwości, w zasadzie nieprzemakalne, dość lekkie, ale mało elastyczne. Zdecydowana większość roboczych kurtek męskich przeciwdeszczowych powstaje z mieszanki polietylenu i PVC, z którego produkuje się również nieprzemakalne buty robocze, czyli popularne kalosze. Zastosowanie tworzyw sztucznych sprawia, że tego typu odzież jest lekka, ale mało elastyczna i nieprzewiewna. Oczywiście ma to również swoje zalety. Takie ubrania chronią nie tylko przed deszczem, ale również przed wiatrem i do pewnego stopnia przed zimnem.

Charakterystyka roboczych kurtek przeciwdeszczowych

Większość dostępnych w sprzedaży męskich kurtek przeciwdeszczowych roboczych wyposażona jest w kaptur i elastyczne mankiety, ma przedłużony krój sięgający co najmniej linii bioder oraz kieszenie zewnętrzne do przechowywania potrzebnych akcesoriów. Proste fasony sprawiają, że tego typu odzież jest niezwykle uniwersalna, a przy okazji dość tania w produkcji. Ze względu na rodzaj zastosowanych materiałów kurtki przeciwdeszczowe męskie robocze doskonale izolują od deszczu i wiatru, są dość lekkie i łatwe do utrzymania w czystości. PVC jest materiałem nienasiąkliwym, w związku z czym takich kurtek się nie pierze. Gdy powierzchnia kurtki ulegnie zabrudzeniu, wystarczy przetrzeć ja mokrą ściereczką lub zwyczajnie spłukać wodą.

Bazą materiałową wykorzystywaną do produkcji tanich roboczych kurtek męskich przeciwdeszczowych są nienasiąkliwe materiały syntetyczne, przede wszystkim tworzywo PVC oraz polietylen. To materiały dość grube, a zatem w odróżnieniu od cienkich peleryn foliowych zdecydowanie trwalsze, mniej podatne na rozerwanie, przetarcie, przecięcie lub inne uszkodzenie mechaniczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here