Zakopane latem. Co warto zobaczyć?

Góry są jedną z najczęstszych urlopowych destynacji Polaków. Zimą szczególnym zainteresowaniem cieszą się stoki narciarskie, ale przecież na południu kraju można dobrze spędzić czas także latem, bo nie brakuje tam różnorodnych atrakcji. Co zatem robić w Zakopanem w cieplejsze dni w roku i co warto tam zobaczyć? Przeczytaj tekst, aby poznać kilka propozycji.

Spaceruj i podziwiaj

W polskich górach można znaleźć mnóstwo wspaniałych widoków niezależnie od tego, czy ktoś wybierze trudniejszą trasę turystyczną, czy będzie chciał jedynie pospacerować po okolicy. Jest kilka miejsc, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem. Jednym z nich jest Gubałówka, z której rozciąga się widok na panoramę TatrJej zaletą jest to, że można się na nią dostać zarówno pieszo, jak i kolejką, dlatego stanowi ona atrakcję dla każdego, niezależnie od poziomu sprawności fizycznej – dodaje pracownik firmy Ośrodka Wczasowo-Konferencyjnego Bel-Ami. Na Gubałówce można kupić pamiątki oraz zjeść i napić się czegoś, podziwiając góry. Kolejną znaną górą jest Kasprowy Wierch. Warto tam wjechać koleją linową, która stanowi dodatkową atrakcję. Jest to co prawda dość drogie i z reguły wymaga dłuższego oczekiwania, ale może być początkiem ciekawej trasy. Niezapomniane widoki można podziwiać niemal w całym Zakopanem, jednak sprawiają one lepsze wrażenie na większej wysokości. Warto zatem zapoznać się z dostępnymi opcjami, takimi jak Morskie Oko czy Dolina Kościeliska.

Inne ciekawe atrakcje

Zakopane jest również pełne atrakcji niezwiązanych bezpośrednio z chodzeniem po górach. Można tam odwiedzić różnego rodzaju muzea i zabytkowe kościoły. Dla fanów zwierząt dobrym pomysłem może być papugarnia. W Zakopanem można też zobaczyć skocznię narciarską Wielka Krokiew czy odwiedzić Dom do góry nogami. Tras na letnie spacery jest naprawdę wiele. Zaletą są też liczne opcje zakwaterowania w Zakopanem. Ośrodki wypoczynkowe są dostosowane do różnych potrzeb wczasowiczów – jedne chętniej przyjmują rodziny z dziećmi, drugie młodzież, a jeszcze inne dysponują miejscem przeznaczonym do spotkań biznesowych. Poza tym, ceny pokoi są z reguły niższe latem niż zimą.

Tym, co przyciąga turystów do Zakopanego, jest również możliwość spróbowania regionalnego jedzenia oraz zakupu znanych w całej Polsce oscypków. W połączeniu z wyjątkowymi widokami i licznymi atrakcjami miasto to stanowi miejsce idealne na letnie wycieczki. Znajdą tu coś dla siebie zarówno fani aktywnego wypoczynku, jak i spokojnych spacerów czy kuchni tradycyjnej. Warto znaleźć zakwaterowanie w dogodnej lokalizacji i spędzić miły wakacyjny czas w polskich górach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here