Dlaczego warto zainwestować w dodatkowe punkty ssące do odkurzacza centralnego?

Odkurzacze centralne już dawno przestały być symbolem luksusu. Chociaż wymagają początkowej inwestycji, sprawiają, że odkurzanie podłóg, które jest nielubianym, ale powtarzającym się obowiązkiem utrzymania domu w czystości, staje się przyjemniejsze. W sam odkurzacz centralny warto zainwestować i to nie ulega wątpliwości. Ale czy opłaca się inwestycja w dodatkowe punkty ssące? Sprawdź!

Odkurzacz centralny i jego zalety

Centralny odkurzacz to zainstalowany na stałe system odkurzania w całym domu. Działa poprzez centralnie umieszczoną, zmotoryzowaną jednostkę, która wytwarza ssanie. Silnik systemu i pojemnik na zanieczyszczenia są zwykle umieszczone z dala od głównych obszarów mieszkalnych, zwykle w piwnicy lub w garażu.

Główne zalety odkurzacza centralnego w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza obejmują:

  • odkurzanie bez wpadania na meble, framugi drzwi i listwy przypodłogowe;
  • żadnego ciągania i dźwigania tradycyjnego odkurzacza;
  • brak irytującego kabla, który zazwyczaj jest za krótki;
  • niższy poziom hałasu;
  • brak zapachu stęchlizny i innych nieprzyjemnych aromatów podczas odkurzania;
  • mniejsze narażenie na kurz (przyjazny dla alergików);
  • rzadsze opróżnianie zbiornika na zebrane śmieci;
  • wygodne odkurzanie nie tylko pomieszczeń w domu, ale także wnętrza samochodu.

Odkurzacz centralny zawiera rury ukryte w ścianach domu. Ten system przewodów łączy się z silnikiem ssącym i centralnym zbiornikiem na zanieczyszczenia. Układ rur połączony jest także z portami zasilającymi, które znajdują się w całym domu. Czasami, gdy zamontujesz ich za mało, odkurzanie może być niewygodne.

Dodatkowe punkty ssące do odkurzacza centralnego

Szczególnie praktyczne w domu okazują się dodatkowe punkty ssące, które można zamontować w dowolnym wybranym miejscu. Mogą mieć formę małych, prostokątnych otworów w ścianach montowanych na poziomie podłogi. Są to tzw. szufelki automatyczne, które sprawiają, że brud zamieciony pod otwór jest automatycznie zasysany. Takie instalacje są szczególnie opłacalne w kuchni, łazience i pomieszczeniach z płytkami lub parkietem.

– Dodatkowe punkty ssące mogą mieć także postać węża z kasetką montowaną na ścianie lub kompaktowego urządzenia z zestawem przystawek, które można umieścić np. w szafce. Dzięki temu odkurzacz zawsze znajduje się pod ręką w miejscach, w których jest najbardziej przydatny np. w kuchni, łazience, garderobie czy też w garażu – tłumaczy specjalista ze ECO Solutions w Szczecinie.

Co ważne, tego rodzaju dodatkowe punkty ssące pozwalają na usuwanie zanieczyszczeń nie tylko z podłogi, ale i z szafek, kuchennych blatów itp. Dzięki nim łatwo sprzątniesz okruszki ze stołu, włosy z płytek, posprzątasz samochód lub nawet wyczyścisz filtr w pralce.

Systemy odkurzaczy centralnych w połączeniu z licznymi akcesoriami i dodatkowymi punktami ssącym z biegiem czasu okażą się bardzo przydatną inwestycją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here