Jak wybrać rękawice bokserskie dla dziecka?

Rękawice bokserskie to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej osoby trenującej sporty walki. Do ich podstawowych zadań należy amortyzacja ciosów i ochrona dłoni podczas treningów. Z prawidłowym doborem tego sprzętu problem mają szczególnie początkujący, w tym dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z boksem. Czym kierować się w trakcie wyboru rękawic bokserskich dla najmłodszych?

Jaki rozmiar rękawic bokserskich dedykowany jest dzieciom?

Wybór prawidłowo dopasowanej do wielkości dłoni zawodnika rękawicy bokserskiej to niełatwe zadanie. O ile doświadczeni pięściarze problemów z doborem właściwego rozmiaru mają zdecydowanie mniej, to dla początkujących bokserów, a także rodziców poszukujących sprzętu dla swoich dzieci to nie lada wyzwanie.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik sklepu bokserskiego Leone Polska, który jest oficjalnym przedstawicielem znanej włoskiej marki Leone1947: W przeciwieństwie do sprzętu innego typu, w sklepach sportowych próżno szukać rękawic bokserskich w standardowych rozmiarach od S do XL. Rozmiarem w tym przypadku jest waga rękawic, która wyrażana jest w uncjach (oz). Jedna uncja to w przybliżeniu 28,3 g, czyli rękawice w rozmiarze 10oz ważą około 283 g. Z reguły im większa waga, tym większy rozmiar. Nie jest to jednak standardem, ponieważ na wagę rękawic największy wpływ ma jej konstrukcja, w tym pianka wypełniająca. Producenci stosują różne typy wypełnienia o rozmaitej objętości. Większa ilość pianki przekłada się na większą wagę, ale nie musi oznaczać, że rękawice będą gwarantować lepszą amortyzację uderzeń.

Dla dzieci przeznaczone są rękawice w rozmiarach od 4oz do 8oz. Najmniejsze modele dedykowane są najmłodszym adeptom sztuk walki w wieku do 6 lat. Rękawice w rozmiarze 6oz będą idealne dla dzieci nieco starszych (8-10 lat). Rozmiar 8oz polecany jest wysokim dzieciom z dużymi dłońmi. Tego typu rękawice standardowo wykorzystywane są przez młodzież do 16. roku życia oraz dorosłe kobiety o drobnych dłoniach. Zadbanie o wybór odpowiedniego rozmiaru rękawic ma duże znaczenie w kontekście bezpieczeństwa dziecka. Właściwie dopasowane rękawice minimalizują ryzyko wystąpienia kontuzji niemal do zera.

Rozmiar to nie wszystko. Na co jeszcze zwracać uwagę podczas wyboru rękawic bokserskich dla dziecka?

Na rynku istnieje mnóstwo modeli rękawic różniących się pomiędzy sobą nie tylko rozmiarem, ale również materiałem, z którego są wykonane, przeznaczeniem, sposobem zapięcia oraz takimi niuansami jak marka czy kolor. Szukając rękawic bokserskich dla dzieci, należy wybierać modele produkowane z wysokiej jakości skóry syntetycznej odpornej na pęknięcia, przetarcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na łatwość zakładania i zdejmowania dzieciom polecane są uniwersalne rękawice zapinane na rzep. Dla dzieci ważny jest także kolor i wykończenie rękawic. Warto więc wybierać modele zdobione przy użyciu interesujących grafik przykuwających uwagę najmłodszych.

Bez względu na wybór konkretnego modelu, rękawice dla dzieci muszą być wygodne w noszeniu oraz odpowiednio dopasowane do dłoni i nadgarstka młodych adeptów boksu. To niezwykle istotne, ponieważ wpływa zarówno na komfort, jak i bezpieczeństwo najmłodszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here