Jak działają sieciowe wypożyczalnie motocykli?

Wynajem motocykla jest świetną alternatywą zakupu tego pojazdu dla wszystkich tych osób, które chcą się przejechać wybranym jednośladem. W kraju funkcjonują aktualnie sieciowe wypożyczalnie motocykli, które charakteryzują się całkiem ciekawą ofertą w zakresie wynajmu pojazdów. Na czym polega ich funkcjonowanie? Jak wypożyczyć w nich wybrany motocykl?

Chcę wynająć motocykl – co dalej?

Jeśli chcemy wynająć motocykl, to na sam początek powinniśmy przemyśleć, w jakim celu będziemy go wypożyczać. Zanim zadzwonimy do wybranej wypożyczalni, dobrze byśmy dokładnie wiedzieli, czego tak naprawdę oczekujemy od wynajmu – podpowiada pracownik wypożyczalni Abacus Motorcycle Rental.

Każdy więc, kto planuje skorzystać z oferty wypożyczalni motocykli, powinien stworzyć listę swoich oczekiwań. Wcale nie trzeba jej tworzyć w formie pisemnej, wystarczy krótkie przemyślenie kilku ważnych kwestii. Przede wszystkim należy ustalić, na jak długo chcemy wynająć pojazd. Jeśli naszym celem jest tylko przetestowanie danego modelu jednośladu, to z dużym prawdopodobieństwem wystarczy nam zaledwie jeden dzień, by móc sprawdzić jego możliwości. Jeśli jednak mamy zamiar wybrać się motorem w dłuższą podróż, postawny na wynajem długoterminowy. W sieciowych wypożyczalniach motocykli możliwy jest zarówno wynajem na dni, jak i na miesiące.

Poza tym warto ustalić, czy interesuje nas jazda konkretnym modelem pojazdu, czy nie ma to dla nas większego znaczenia. Dobrze też przemyśleć kwestie finansowe, a dokładnie to, ile pieniędzy możemy wydać na wypożyczenie jednośladu, chociaż pamiętajmy – za dobre warunki wynajmu i markowe pojazdy warto zapłacić trochę więcej. Na sam koniec sprecyzujmy termin, w którym zamierzamy jeździć wypożyczonym motocyklem.

W kolejnym kroku należy dokonać rezerwacji w wybranej wypożyczalni. Co ciekawe, na przykład w firmie Abacus obowiązuje zniżka na rezerwacje zrealizowane drogą internetową. Natomiast możemy też zadzwonić do wypożyczalni lub zgłosić się do niej osobiście. Niezależnie jednak od formy rezerwacji na tym etapie będziemy musieli podać datę i miejsce planowanego wynajęcia i planowanego oddania motocykla. Poza tym dokonamy wyboru pojazdu, który wypożyczymy oraz typu oferty – np. z limitem bądź bez limitu km na dobę.

Po tym poproszeni zostaniemy o swoje dane kontaktowe, wybór formy płatności oraz podpisanie koniecznych regulaminów. Po ustaleniu tych szczegółów z wypożyczalnią i dokonaniu płatności cała transakcja będzie zakończona. I gotowe – pojazd będzie czekał na nasze odebranie i cieszenie się jazdą na jego kółkach.

Co daje sieciowość wypożyczalni motocykli?

Nie każdy wie, jakie profity wiążą się z korzystaniem z oferty sieciowej wypożyczalni motocykli. Główną zaletą firm o takiej specyfice, czyli zlokalizowaniu oddziałów w różnych zakątkach kraju, jest to, że wynajem pojazdu może odbywać się w innym miejscu niż jego zwrot. Oznacza to, że wypożyczamy motocykl na przykład w Krakowie, jedziemy nim przez kilka miast Polski, w Warszawie zmieniamy go na inny model, a w Gdańsku dokonujemy jego zwrotu. Taka podróż z pewnością jest szczególnie ekscytująca, a poza tym jest okazją do wypróbowania jazdy na kilku modelach motocykli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here