Jakie usługi oferuje serwis kserokopiarek?

Urządzenia wielofunkcyjne oraz kserokopiarki to wyposażenie każdego biura. Jednak zakres działań tych urządzeń i ciągła powtarzalność czynności sprawia, że po jakimś czasie mogą one ulec awarii. Na powstanie tego typu problemów ma również wpływ niewłaściwe użytkowanie tego sprzętu. Jakiego rodzaju awarie może mieć kserokopiarka i w jaki sposób może na to zaradzić fachowy serwis?

Problemy wynikające z błędów podczas eksploatacji

Zazwyczaj do każdego urządzenia biurowego dołączona jest szczegółowa instrukcja obsługi. W zasadzie powinien się z nią zapoznać każdy z pracowników biura. Jednak doświadczenie uczy, że nie zawsze tak jest. Jak podchodzą do takich przypadków pracownicy serwisu kserokopiarek?

Bywa, że pracownicy nie ze swojej winy nie zostają zaznajomieni z instrukcją obsługi urządzenia. Czasem też wiedza nie utrwala się wystarczająco dobrze. Do każdego przypadku podchodzimy z pełnym zrozumieniem. Często problem można rozwiązać już z poziomu panelu sterowania i to przy pomocy rozmowy telefonicznej – wyjaśnia przedstawiciel firmy HiCopy, która między innymi zajmuje się serwisowaniem sprzętu biurowego.

Inne nieprawidłowości, które może samodzielnie naprawić obsługujący za pomocą telefonicznego instruktażu, to źle włożony papier lub toner. Takie przypadki powodują włączenie się stosownych kontrolek, co też bywa pomocne w przywróceniu stanu wyjściowego. Niektóre urządzenia mają wgrane specjalne procedury, które wznawiają pracą już po poprawieniu ułożenia papieru czy tonera. W niektórych kserokopiarkach wystarczy prosty reset polegający na wyłączeniu i ponownym włączeniu urządzenia.

Bezpośrednie akcje serwisowe

Poważniejsze naprawy serwisowe kserokopiarek dotyczą zazwyczaj uszkodzeń czy zanieczyszczeń głowicy drukującej. Innymi problemami może być wadliwe działanie tonerów, co zdarza się najczęściej w przypadku kupowania tańszych zamienników zamiast oryginalnych produktów.

Trudnymi w serwisowaniu kserokopiarek są przypadki awarii podzespołów elektronicznych w panelu sterowania. Taka naprawa najczęściej wymaga czasu, więc często serwis organizuje sprzęt zastępczy, który dostarcza do biura na czas naprawy.

Stosunkowo prostymi do naprawy wydają się uszkodzenia przewodów zasilających urządzenie. Tak samo sprawa może się mieć z obudową. Jednak wymiana tej ostatniej może czasem trochę potrwać, z tego względu, że trzeba zamówić nową część u producenta i czekać aż zostanie przysłana.

W serwisowaniu istotne jest również posiadanie aktualnej gwarancji na urządzenie. W takim przypadku konieczne jest korzystanie z usług serwisanta autoryzowanego przez producenta.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here