Jakie funkcje posiadają fantomy RKO?

Przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest jednym z kluczowych etapów udzielania pierwszej pomocy. Warto zdobyć tę cenną umiejętność, która może uratować komuś życie. W tym celu pomocne są fantomy RKO. Czym się charakteryzują? Jakie pełnią funkcje? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym odpowiemy na te pytania.

Czym wyróżniają się nowoczesne fantomy RKO?

Fantomy do resuscytacji nie tylko przypominają ludzkie ciało, ale też dokładnie odwzorowują reakcje organizmu w sytuacji zagrożenia życia. Co więcej, nowoczesne manekiny często mają funkcje, które ułatwiają zdobycie umiejętności resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz umożliwiają naukę postępowania z człowiekiem w trudnych i stresujących sytuacjach.

Funkcje, którymi wyróżniają się fantomy RKO to między innymi:

  • wizualizacja krążenia z użyciem technologii LED,
  • realistyczna informacja zwrotna na uciskanie klatki piersiowej,
  • informacja o właściwej sile uciśnięć.

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela firmy Byt-Med, będącej dystrybutorem sprzętu medycznego: „fantomy marki Brayden wyróżniają się funkcjami, które są pomocne w nauce wykonywania resuscytacji. Mają wbudowaną wizualizację przepływu krwi oraz są wyposażone we wskaźniki, które reagują na ucisk klatki piersiowej. Co więcej, manekiny są wykonane z trwałego materiału i mogą być używane przez osoby prowadzące kursy pierwszej pomocy. ”

Funkcje szkoleniowych fantomów RKO

Fantomy RKO mogą być używane nie tylko w placówkach edukacyjnych, ale też podczas kursów pierwszej pomocy. W tym celu wykorzystywane są profesjonalne manekiny z wieloma dodatkowymi funkcjami. Często są one skonstruowane w taki sposób, aby móc dokładnie odwzorować reakcję ludzkiego organizmu. Są to między innymi:

  • unoszenie klatki piersiowej,
  • wskaźniki świetlne oraz dźwiękowe,
  • informacje o przeprowadzonej reanimacji,
  • możliwość odchylenia głowy oraz udrożnienia dróg oddechowych.

Co więcej, do przeprowadzania szkoleń często są wykorzystywane fantomy dziecka oraz niemowlęcia. Te manekiny umożliwiają naukę reanimacji młodej i delikatnej osoby, której ratowanie wymaga zastosowania odmiennej ilości uciśnięć oraz innego sposobu ucisku klatki piersiowej.

Zakup fantomu RKO oraz przeprowadzone na nim zabiegi resuscytacyjne przyczyniają się do zdobycia cennej wiedzy, który w przyszłości może uratować ludzkie życie. Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości materiałów oraz technologii manekiny doskonale nadają się do nauki poprawnego przeprowadzania pierwszej pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here