Klapki medyczne. Kiedy i dlaczego się przydają?

Klapki medyczne należą do grupy obuwia profilaktycznego. Jest to specyficzny rodzaj obuwia, którego noszenie ma na celu zapewnienie wygody i komfortu, a także skorygowanie powstałych w przeszłości wad kończyn. Klapki umożliwiają prawidłowe ułożenie stopy oraz jej właściwe usztywnienie. Produkty są dedykowane przede wszystkim osobom, których nogi są narażone na nieustanne przeciążenia i przemęczenie. Właściwości prozdrowotne klapek medycznych decydują o ich szerokim zastosowaniu. Jakie walory funkcjonalne wpływają na komfort użytkowania obuwia profilaktycznego?

Budowa i specyfika obuwia medycznego

Właściwości klapek medycznych są uzależnione od ich konstrukcji. Szczególnie istotna jest podeszwa oraz wkładka obuwia. Podeszwa jest wykonana z poliuretanu o właściwościach antypoślizgowych. Oprócz tego jest profilowana ortopedycznie, co pozwala na odpowiednie podbicie stopy oraz utworzenie podparcia dla stopy. Dzięki temu stopa jest ustawiona wprost proporcjonalnie i nie ulega przemieszczeniom.

Równie ważne jest prawidłowe dobranie wkładki. Powinna być idealnie dopasowana do stopy, aby odpowiednio ją usztywnić i zapobiegać niekontrolowanym zgięciom stopy. Klapki medyczne są wypełnione pianką lateksową, która zapewnia przepływ powietrza. Natomiast naturalna skóra powlekająca obuwie zapewnia przepływ powietrza i umożliwia prawidłowe oddychanie stopy.

Kto powinien skorzystać z obuwia medycznego?

Obuwie profilaktycznie cieszy się dużym zainteresowaniem w wielu dziedzinach. Jest wykorzystywane przez personel medyczny, lekarzy i pacjentów w placówkach ochrony zdrowia. Służy również osobom pracującym w branży spożywczej, usługowej lub handlowej, których stopy narażone są na nieustanne przeciążenia. Przede wszystkim jednak klapki medyczne są przeznaczone dla osób zmagających się z wadami kończyn. Noszenie obuwia profilaktycznego zapobiega pogłębianiu deformacji i umożliwia normalne funkcjonowanie.

Aby obuwie spełniało swoje funkcje, warto zdecydować się na dokonanie zakupu u zaufanych producentów. Znanym dystrybutorem klapek medycznych jest między innymi Pracownia Handlu Sławomir Słomka. Buty profilaktyczne powinny nie tylko zapewniać wygodę, ale także chronić kręgosłup przed nadmiernym obciążeniem. Oprócz tego, ich zadaniem jest wzmocnienie siły mięśni nóg, pleców oraz pośladków. Odpowiednio wykonane klapki są lekkie, ale jednocześnie pozwalają amortyzować mikro wstrząsy.

Dodatkowe zalety klapek medycznych – krótki przegląd

Oprócz korzyści prozdrowotnych klapki medyczne spełniają również inne funkcje. Dzięki specjalnemu materiałowi wykonania wspomagają odprowadzanie wilgoci, co zapobiega nadmiernemu poceniu stopy. Ponadto, posiadają właściwości antypoślizgowe i antyelektrostatyczne. Natomiast dołączony do obuwia pasek pozwala na regulację i  dostosowanie produktu do indywidualnych potrzeb.

Bardzo ważną zaletą klapek medycznych jest łatwość w utrzymaniu czystości. Obuwie nie wymaga pielęgnacji za pomocą specjalistycznych środków chemicznych. Co więcej, klapki charakteryzują się wysoką wytrzymałością, trwałością i odpornością na ścieranie. Dzięki temu mogą być używane przez długi okres czasu. Warto podkreślić, że podeszwa jest skonstruowana w taki sposób, aby nie rysować powierzchni. Obuwie może być więc bezpiecznie stosowane w niemal każdym miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here