Ceramiczne elementy zastawy stołowej, które warto mieć w swoim domu

Estetycznie nakryty stół stanowi ważny aspekt wystroju. Wiele dekoracji, zwłaszcza świątecznych, skupia się na upiększeniu tej części wyposażenia – różnorodne wzory i kolory można dostrzec na położonych serwetkach, talerzach, a także świecach. To, co jest w stanie nadać wyjątkowości tej aranżacji to ceramiczne elementy zastawy stołowej nawiązujące do polskiego, klasycznego już designu.

Nowo nabyte naczynia powinno się dopasowywać do posiadanych już talerzy oraz barw dominujących we wnętrzu mieszkania. Mogą charakteryzować się bardziej złożonymi motywami, wprowadzając tym samym trochę dynamiki do gładkich, lśniących powierzchni dotychczasowych mis, warto jednak uwzględnić ogólną kolorystykę serwisu. Ważny jest również kształt – wśród opływowych, okrągłych rozwiązań sprawdzą się podobne propozycje. W doborze poszczególnych komponentów zastawy stołowej należy także zwrócić uwagę na renomę producenta oraz jakość wytworów potwierdzoną przez poprzednich klientów. Wybrane części składowe takiego kompletu efektownie uzupełnią wolną przestrzeń na stole.

Ceramiczne elementy zastawy stołowej 

Bogate, polskie wzornictwo barwnych misek z pewnością ożywi jednolitą kolorystykę serwisu. Przy ich wyborze warto sprawdzić technikę wyrabiania – wskazane jest zastosowanie farb naturalnych, dozwolonych do kontaktu z żywnością. Warto decydować się również na takie propozycje, które mają szerokie zastosowanie: można je stosować zarówno do dań na zimno, jak i odgrzewanych w piekarnikach oraz mikrofalówkach. Ceramika Bolesławiec oferuje również naczynia przeznaczone do zapiekania potraw, wyposażone w wygodne, grube uchwyty. Estetyka wykonania pozwala na przyrządzanie jedzenia w elementach zastawy oraz jego podawania, trzeba jednak uważać na rozgrzane powierzchnie. Zaleca się położenie odpowiednich podkładek na stół.

Innymi tradycyjnymi naczyniami, które warto jeszcze wyróżnić są wazy, wyposażone także w specjalne przykrywki. Zazwyczaj używa się ich jedynie podczas szczególnych okazji, takich jak święta czy rodzinne obiady. Warto tutaj podkreślić, że naczynia długo utrzymują ciepło podawanej zupy, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że „dokładka” będzie już wystudzona – informuje pracownik sklepu Ceramika Design. Klasyczne, proste kropki czy motywy florystyczne to najczęstsze wzory opisywanego elementu zastawy stołowej. Po zjedzonym posiłku warto napić się ciepłego napoju, np. herbaty przyrządzonej w estetycznym czajniczku. Aby nie straciła temperatury, powinno się go postawić na specjalnym podgrzewaczu z niewielką świeczką, będącego kolejną ceramiczną propozycją.

Jak myć naczynia z ceramiki? 

Kupując ręcznie robione komponenty serwisu, należy pamiętać, że poszczególne produkty mogą się od siebie różnić przez technikę ich wykonywania. Brak automatyzacji w tym zakresie nadaje im jednak unikalny urok, jednak nie trzeba się obawiać jego zaniku przy myciu w zmywarce. Naczynia nie niszczą się na skutek zastosowanej temperatury czyszczenia oraz środków dedykowanych do tego urządzenia, a po zakończonym cyklu nie widać na ich powierzchni żadnych zacieków. Jeżeli ktoś chce zachować szczególną ostrożność, nie ma również przeciwskazań do manualnego zmywania. Po wykonaniu takiej czynności należy po prostu pozostawić elementy zastawy do obsuszenia lub samodzielnie zetrzeć drobinki wody za pomocą miękkiej ściereczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here