Jak dobierać rozmiary ubrań roboczych dla pracowników?

W niektórych branżach wyposażenie pracowników we właściwe ubrania robocze to pierwszy krok do zapewniania im bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Niemniej jednak dla prawidłowej ochrony, a przede wszystkim dla wygody i komfortu pracy, ogromne znaczenie ma dobry rozmiar ubrań roboczych. Zobacz, jak dobrać rozmiar odzieży dla pracowników i na co jeszcze warto zwrócić uwagę przed zakupem.

Jakie są rodzaje odzieży roboczej?

Odzież robocza to w głównej mierze ubrania, które przeznaczone są m.in. do ochrony prywatnego stroju pracowników przed zanieczyszczeniem oraz zniszczeniem, a także stosowane są wszędzie tam, gdzie specyfika pracy wymaga zachowania jak najwyższego poziomu czystości.

W skład podstawowych ubrań roboczych znajdujących się w ofercie sklepów takich jak zowsklep.com.pl wchodzą:

  • Spodnie ogrodniczki,
  • Spodnie robocze,
  • Kamizelki robocze odblaskowe,
  • Jednoczęściowe kombinezony robocze,
  • Kamizelki polarowe oraz ocieplane misiem,
  • Buty robocze.

Jak dopasować rozmiar odzieży roboczej?

Strój roboczy przede wszystkim musi być właściwie dobrany zarówno do specyfiki wykonywanej pracy, warunków panujących w danym miejscu, jak i do preferencji oraz wymiarów użytkownika. Rozmiar odzieży musi być dopasowany do ciała pracownika, ponieważ ubrania nie tylko powinny przylegać do ciała, ale również nie mogą krępować ruchów, które mogłyby uniemożliwiać realizowanie pracy.

Z tego powodu przed zakupem stroju roboczego należy zmierzyć wzrost oraz obwód w pasie pracownika, a następnie porównać otrzymane wymiary z tabelą rozmiarów znajdującą się w ofercie sklepów z ubraniami roboczymi. Warto wspomnieć o tym, że niektóre modele spodni roboczych wyposażone są w dodatkową regulację obwodu w pasie, dzięki czemu w przypadku nieścisłości w pomiarach, bez problemu można je dowolnie wyregulować.

Czy materiał stroju roboczego ma znaczenie?

Strój roboczy, aby spełniał swoją pierwotną funkcję, musi charakteryzować się materiałem wysokiej jakości, który będzie gwarantował trwałość oraz odpowiednią ochronę pracowników. Materiał odzieży roboczej ma również szczególne znaczenie w przypadku zawodów, które wiążą się z koniecznością noszenia ubrań przez kilkanaście godzin dziennie, ponieważ w takiej sytuacji, musi on zapewniać komfortową i swobodną pracę.

Do produkcji wysokiej jakości ubrań roboczych najczęściej wykorzystywana jest bawełna oraz bawełna drelichowa, która przede wszystkim wyróżnia się dobrą cyrkulacją powietrza. Naturalne materiały są także bardzo przyjemne w dotyku, a co więcej są wodoodporne i olejoodporne, dzięki czemu stanowią skuteczne zabezpieczenie nawet podczas pracy w niekorzystnych warunkach środowiskowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here