W jakich miejscach najlepiej sprawdzą się gabloty i postumenty ekspozycyjne?

Gabloty ekspozycyjne to funkcjonalne meble wystawiennicze o wielu zastosowaniach. Co ważne, tego typu ekspozytory są dostępne w szerokim wyborze rozmiarów i kształtów, dlatego można za ich pomocą wyposażyć stoiska o różnym charakterze. Klasyczne gabloty i nowoczesne postumenty w stylu cube mogą się wzajemnie uzupełniać, tworząc praktyczną i zarazem efektowną przestrzeń wystawową.

Gabloty ekspozycyjne na stoiskach handlowych

Chociaż gabloty mogą kojarzyć się głównie z bibliotekami i muzeami, zakres ich stosowania jest znacznie bardziej rozległy. Takie ekspozytory doskonale sprawdzają się również na stoiskach handlowych, w tym np. na wyspach w hipermarketach, w punktach stacjonarnych czy sklepach typu pop-up. Dzięki gablotom można skutecznie wyeksponować najważniejsze produkty z oferty firmy. Niewielkie ekspozytory ze szklanymi ściankami są odpowiednie do prezentowania biżuterii, drobnych dekoracji do domu, książek oraz urządzeń elektronicznych. Z kolei na wysokich postumentach w kształcie prostopadłościanów można umieścić np. torebki, buty, kosmetyki, a nawet większy sprzęt AGD i RTV. Proste, surowe postumenty stanowią bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ nadają się do tworzenia rozbudowanych kompozycji – każdą ze ścianek można potraktować jako osobną powierzchnię ekspozycyjną, poza tym artykuły można ułożyć również wewnątrz konstrukcji. Wystarczy też dodać jedną przezroczystą ściankę, by uzyskać formę zbliżoną do klasycznej gabloty wystawienniczej.

Gabloty i postumenty na stoiskach eventowych

Kolejnym obszarem zastosowania postumentów oraz gablot są konferencje, szkolenia i targi branżowe. W takich miejscach ważne jest elastyczne dostosowanie ekspozycji do wnętrza, w którym odbywa się event, ponadto organizatorzy muszą zadbać o efektowne przedstawienie swoich produktów i ułatwienie dostępu do nich licznym gościom biorącym udział w wydarzeniu. Dzięki otwartym gablotom wszyscy zainteresowani będą mogli wygodnie zapoznać się z danym przedmiotem. Pracownik firmy Clever Frame z branży systemów wystawienniczych wskazuje na jeszcze jedną cenną zaletę takich ekspozytorów: Nowoczesne postumenty i gabloty to meble modułowe, lekkie i mobilne. Nie ma więc żadnego problemu w tym, by zagospodarować nimi dowolne wnętrze. Każdy może stworzyć ciekawą kombinację składającą się z elementów o różnej wysokości, długości i głębokości, klienci sami decydują także o wyposażeniu brył w ścianki: przezroczyste, strukturalne, z nadrukami marketingowymi. Duża swoboda w modyfikacji stoiska sprawia, że gotowa ekspozycja pozwoli w pełni wykorzystać przestrzeń i jednocześnie zrealizować reklamowe cele firmy.

Postumenty i gabloty ekspozycyjne to więc uniwersalne meble, chętnie wybierane przez przedstawicieli różnych sektorów biznesu. Inwestycja w dobrej jakości, stabilne konstrukcje z pewnością okaże się satysfakcjonująca, a atrakcyjne zaprezentowanie asortymentu umożliwi zainteresowanie ofertą wielu potencjalnych kupujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here