Slow Life. Co to takiego?

Slow life to żywot w zrównoważeniu, bez latania, w zgodzie z naturą i samym sobą. We obecnym pędzie, gdzie ludzie ciągle czują się wymęczeni, markotni i naglą za czymś co nie ma dużej waloru, zmniejszenie pędu niesie za sobą wiele pozytywów. Coraz więcej osób zmienia pstryczek „fast” na „slow”. setki z nich wskazuje, że po wdrożonych zmianach, czują się wolni, spełnieni i po prostu szczęśliwi. zapoznajmy się się z bliska życiu w stylu slow life.

Telewizja, Internet – tylko w ważnych sprawach

Slow life nakazuje odseparować od „używek” współczesnego świata. Telewizja, telefon czy sam Internet jest pochłaniaczem czasu, ale również punktem, gdzie jesteśmy atakowani milionem wiadomości, które zbytnio obciążają ludzki umysł. ogromna doza negatywnych informacji obarcza nas psychiczne, więc zredukowanie ich wpływu staje się lekarstwem na radosne życie. Minimalizm jest harmonijny z życiem slow life, dużo zbędnych przedmiotów produkuje nieporządek w naszym gospodarstwie i głowie. osoby bytujący w toku slow life typują przedmioty z naturalnych surowców. starają się, aby nie zaszkodzić naturze. Jedzenie którym się żywią jest jak najmniej przetworzone, a bardzo chętnie przygotowują sami, a nawet pieką chleb czy robią domowe przetwory na zimę.

Czas dla siebie

Slow life to życie tu i teraz, to podejście na docenianie każdej chwili spędzonej na tym świecie. Takie osoby suną do wytypowanych celów, nie raczą się bzdurami i błahostkami, skupiają się na realizacji marzeń. Oprócz tego cenią chwile dla siebie i świadomie w tym uczestniczą, są dalecy od nieciekawej codziennej rutyny. odnajdują się w przysługach dla innych, wolontariat nie jest im obcy. majętność w sensie materialnym jest dla nich nadaremne, nie dopatrują się znaczącej wartości w nieżywych rzeczach. zwracają uwagę fantastyczność tego świata i doceniają każdy dzień – carpie diem. Nigdzie się nie śpieszą, poranna kawa staje się swoistym rytuałem. Obca jest im praca w korporacji, która zazwyczaj zajmuje większość doby. Bardzo nierzadko trudnią się rozkręcaniem własnej działalności, która niejednokrotnie jest ich ogromna pasją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here